2.světová válka v barvě #2

18. září

Německo: Kolorované záběry bitvy u kolínské katedrály. 

"Začátkem března 1945 vstoupila divize" Spearhead "do německého města Kolín nad Rýnem, kde se odehrála jedna z posledních bitev Druhé světové války. Tankový kanonýr Clarence Smoyer, kudrnatý 21letý mladík, byl součástí posádky v novém tanku Pershing, který pomohl Američanům k vítězství. Kameraman Jim Bates z Colorado Springs sledoval Smoyerov tank během bitvy, při které zničil dva německé tanky. Záběry z této bitvy byly vidět v týdenících po celé zemi. "

9.6 /10

spartanDC

Zhlédnuto: 14 885x Hodnocení: 9.6/10 Komentářů: 49 Kategorie: historie

Značky: historie, německo, voják, tank, válka, armáda, exploze, 2.světová válka, bitva, evropa

Komentáře

Jojo, cekal jsem, kolik se tady sejde mamlasu, co zas budou nadavat na dnesni mladou generaci 😀Uplne stejne nadaval uz Sokrates 2400 let zpatky. Bych se vsadil, ze vetsina z vas chytrolinu nikdy zelenou nenosila a sami jste k hovnu.
tjn je to vývoj, faktem je že takhle přiteplený kluci co jsou dnes snad nikdy nebyli páč by v životě neobstáli, dnes "není" potřeba bojovníků ale spíš krásné fota na fb možná by to bylo i správně kdyby však svět nesměřoval aktuálním směrem jelikož brzy ty bojovníci potřeba budou, bohužel ale nebudou 😞
Podle tebe nadával Sokrates na internetu na mladou generaci? To jsi pěkně vedle, protože tenkrát žádnej internet nebyl. Trochu mysli než něco napíšeš.
😃 dobře si ho namazala 😃

Zobrazit celou diskuzi