Bankovní loupež v Rusku

22. listopadu

RUSKO: Vyšetřovací výbor Ruské federace dokončil vyšetřování loňské bankovní loupeže v Jekatěrinburgu, při níž zemřela jedna osoba.

V říjnu 2019 vtrhl ozbrojený maskovaný muž do kanceláře Otkritie FC Bank a požadoval peníze. Během toho vystřelil z upilované brokovnice TOZ-63 (16 mm) a přítomným lidem vyhrožoval zabitím. Jeden ze zákazníků zkusil loupeži zabránit. Přidali se i dva další muži, ale pachateli se podařilo vystřelit a jednoho z nich usmrtit (nevím kterého, ale měl ženu a malou dceru).

Pachatele později zadržel Útvar rychého nasazení. Ukázalo se, že jde o 38letého obyvatele Krasnodaru, který se z města krátce před incidentem odstěhoval. Podle rodiny od roku 2018 často hovořil o vyloupení banky (prý tím byl posedlý), ale jeho slovům nebyl přikládán velký význam, protože muž nevykazoval zločinecké sklony, měl vysokoškolské vzdělání, trvalé zaměstnání a stabilní sociální vazby. Postupem času se uzavřel do sebe, začal hodně pít a sedět za počítačem, a v jednu chvíli informoval svou rodinu, že už s ním nemají počítat. O několik dní později dorazil taxíkem do banky v Jekatěrinburgu, vyzbrojený a opilý (prý se napil na odvahu).

Bylo mu provedeno psychiatrické vyšetření, na jehož základě bylo řečeno, že muž trpěl a nadále trpí těžkou chronickou duševní poruchou, čímž byl zbaven možnosti uvědomit si nebezpečí svých činů a kontrolovat je.

Veškeré materiály z vyšetřování byly zaslány krajskému soudu ve Sverdlovsku, kde se rozhodne o jeho trestu.

8.2 /10

košík

Zhlédnuto: 16 578x Hodnocení: 8.2/10 Komentářů: 19 Kategorie: video

Značky: smrt , loupež , rusko , psychopat , magor , cctv , bankomat , zastřelení , střelba , zbraň , hrdina , alkohol , opilost , banka , lupič , brokovnice , evropa , pachatel , ozbrojenec , jekatěrinburg , přepadení

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Rusko, Rusko, Rusko.. zem zaslíbená.

Zobrazit celou diskuzi