Zpět na zeď

06. května

Bugatti Royale

Francouzský automobilový konstruktér Jean Bugatti, který stojí vedle své luxusní limuzíny Bugatti Royale (Bugatti Type 41).

 

Bugatti původně plánoval výrobu 25 kusů tohoto vozu typu Royale s motory o objemu válců 15 litrů, z toho jeden vůz byl určen pro španělského krále Alfonse XIII., ve skutečnosti však pro hospodářskou světovou krizi bylo postaveno pouze 7 kusů, ze kterých se dodnes dochovalo 6 kusů (2 ve Francii, 4 v USA). Ze všech motorů tedy bylo v automobilech použito pouze 7, ostatní byly použity ve speciálních aerodynamických železničních vozech Autorails Bugatti. Vlaky se dvěma až čtyřmi motory Royale dosahovaly rychlosti až 200 km/h.

9.4/10
  • Komentářů: 18
  • |

Komentáře

Mě selíbil víc vůz excalibur.Dokonce před x lety došlo v praze ksituaci , že tam byl už několik let v kryté garáži odstaven takovýto kousek.Majitel neznámý nakonec toi skončilo v muzeu.
Co teprve BMW Bruttus kde je osazen Jumo od Junkerse v celé parádě!
s tím bych chtěl kurva parkovat😅
Motor je řadový osmiválec s rozvodem OHC o objemu 14 726 cm³, který vznikl rozpůlením Bugattiho leteckého šestnáctiválce z první světové války. Výkon motoru je 300k při 1700 ot/min, k jeho mazání bylo potřeba 23 litrů oleje a k chlazení 48 litrů vody. Vrtání/zdvih 125 mm/130 mm, 3 ventily na válec (2 sací a jeden výfukový).
Jo a ještě jsem zapomněl na tu nejduležitější informaci tady v české kotlině. Udávaná spotřeba 40 litrů benzínu na 100 km 🙂
40 litru spotreba na ,,stolici'' kolik je realna spotreba ?
No asi jako každé bugati 10 minut jezdíš a pak tankuješ 😃 ale jinak parádní vlak tohle.
spotreba jak spotreba,ale kdyby jsi chtel jezdit s veyronem gumy muzes co 100km menit a jedna guma se pohybuje nekde az k 5 cifernemu cislu
S tím se muselo jezdit báječně. 3 metry auta v křižovatce a ty se konečně rozhlídneš, jestli je volno 🙂
dal bych si na čumák dvě kamery a dva displeje ke zpětnym zrcátkum 😃
Kolik že to auto mělo válců?
co kdybys třeba napsal do googlu bugatti type 41 eh?
Takové měl strýček Skrblík.
brar by som ako kompenzaciu mojho pinďa
Nepraktické ale každopádně stylové. Taková frajeřinka pro pracháče.
kára jak sa patrí 😉