DJ Loutka - "Second" (2005)

21. srpna

V noci ze soboty na neděli 19. srpna se oběsil 51letý Michal Maudr, na hudební scéně známý jako DJ Loutka.

DJ Loutka se taneční muzice věnoval od devadesátých let minulého století, kdy prošel mnoha kluby (Bunkr, Futurum a další), nakonec se stal rezidentem v Roxy, kde stál i zrodu agentury Roxydust a měl svou pravidelnou noc "Shake". Byl i autorem dnes již legendární kompilace "Housebox 1", tu v roce 1997 vydal český label Nextera.

Michal se vyučil automechanikem a hudbě se nechtěl příliš věnovat. Své začátky přiblížil v loňském rozhovoru pro iReport.cz těmito slovy: "V devadesátém prvním už jsem hrál elektronickou hudbu, koupil jsem si první desky, a tak to začalo. Nikdy jsem k tomu ale netíhl, začal jsem si kupovat desky a doma jsem si hrál. DJ jsem být nechtěl, tím spíš, že tady vlastně nebyla žádná scéna, poslouchalo to tak deset dvacet lidí, ale pak mě začali lidi přemlouvat, ať hraju, když už mám ty desky."

Jeho produkce se dostala i do uznávaného Essential Mixu BBC Radia 1. Společně s Jaroslavem Krampolem a Petrem Hoškem zahájili i sérii klubových akcí v Kulturním domě Ládví a hrál na scénách vedle jmen jako Carl Cox, Darren Emerson, Solomun nebo Joris Voorn. Před pár dny na svém facebookovém profilu ještě lákal na letošní ročník festivalu Mácháč - svůj set měl odehrát v sobotu 25. srpna.

Údajně měl zdravotní potíže - koncem léta 2016 skončil po náročném víkendu v nemocnici. Strašné bolesti zad, přestala mu fungovat pravá noha, měsíc nikdo netušil, co mu je.

 

6.0 /10

košík

Zhlédnuto: 12 579x Hodnocení: 6.0/10 Komentářů: 32 Kategorie: audio

Značky: česká republika, legenda, audio, sebevražda, elektronická hudba, dj, house, taneční hudba

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Vy kteří jste nezažily house music na vlastní kůži,tady v Čechách, v první polovině 90tých let...tak to radši nekomentujte....za klávesnicí pc doma, umí být každej king a mele sračky, jen aby byl za frajera. Přitom nemá ani páru o čem to vlastně je........House party v Radost FX byly nej!!!!
Ty pičo to je sračka...
To je psycho klip!
není to špatné ale na mě moc pomalé asi bych u toho usnul
E-Jay special...
Elektroniku jo, ale takovejhle shit fakt ne. Asi si to po sobě poslechnul.
Tuhle rádoby muziku jsem neposlouchal tenkrát, ani potom. A teď ji poslouchat taky nebudu.
Jako jsem z Prahy, jsem o dost mladší než on, ale vůbec nemam šajnu, o jakejch sračkách se v tom textu píše. Roxy, Futurum, co to má bejt? To jsou obchody nebo zdravotní střediska? A ty zvuky co vyluzuje to video, tím se živil? Tak už chápu, proč byl na pracáku.
Poslouchat 20 roku takovej maras tak si taky hodim masli tvl ..
Radši do 70 v Kolébce wow
  • Joan
  • 22.08.2018 00:40
někde psali, že se oběsil kvůli nějaký pipině !?
Jo, v pátek dostal kopačky, s buchtou byl asi 2-3 roky.