Dodělání býků

28. dubna

ŠPANĚLSKO: Při tradičních býčích zápasech je přítomno šest toreros - dva na koních s kopími, tři s bandarillami (ozdobnými oštěpy), které zapichují do býkova týla a šíje a nakonec ten s muletou (červenou plachtou) a mečem. Posledně jmenovaný, který býka zabije (úlohou ostatních je býka oslabit), se nazývá matador (spanělsky "matar" - zabít). Pokud je býk neobyčejně houževnatý, či prokáže velkou odvahu, mohou diváci mávat bílými šátky a býk může být ušetřen. Probodnutý býk obvykle není ihned mrtvý - matadorův meč projde plícemi a jen zřídkakdy zasáhne srdce. Jeden z matadorů proto býka dodělává nožem.

2.3 /10

košík

Zhlédnuto: 16 409x Hodnocení: 2.3/10 Komentářů: 98 Kategorie: video

Značky: video, krev, festival, zvíře, španělsko, tradice, býk, nůž, aréna, evropa, toreador, matador, korida

Komentáře

Tohle je celkově strašná píčovina. Kdyby to aspoň bylo nějak zajímavý stylem - člověk s holýma rukama (nebo jen nějakou násadou na hrábě) proti býkovi, tak ok. To by mohlo být trochu zajímavý - býk by dominoval svou silou, člověk naopak chytrostí. Bylo by to třeba padesát na padesát, kdo zvítězí, ale takhle je to píčovina hodná nějakejch slabomyslnejch úchylů.
  • Enge
  • 28.04.2020 19:56
Drsné záběry. Zvíře má být usmrceno co nejrychleji, jak říká deep112. Tohle pižlání nožíkem toho býka opravdu hned neusmrtí. Nicméně aspoň občas vyhrávají býci. Na to už se kouká mnohem lépe. 🙂
  • Kim
  • 28.04.2020 19:34
Vždy mně poěší když roh býka zajede těm blbům mzi haxny
kurva na tohle by se hodili ty negri co sem migrujou.
Stejným způsobem se usmrcují i poražení matadoři?
kundy jedny
Někdo by tomhl mít za klasickou rituální zabijačku, u nás na jatkách je to taky masakr. Ten býk se hned v dražbě prodá neumře zbytečně spíš se slávou a sní se. No myslím že je to prasečina a když už musí zvěř být zabita tak co nerychlichlejš. Hezký den
Jiný kraj, jiný mrav. Pořád lepší než to strkání živých štěňat do rozpálené smoly jako v Číně.Tady se aspoň tomu zvířeti postaví tváří v tvář.
si tak říkám jestli je vůbec nějakej normální národ 😃
Slováci.
Za "normalni" povazuji skandinavske staty. Byl jsem dvakrat ve Svedsku a muzu rict, ze tam je zivot jeste v pořádku.
s tema negrama? ses posral?
Kdy? V roce 2000? 😂
To se tyka jen velkomest. Myslel jsem spis mentalitu lidi, jsou ochotni, milí. To ze chteli pomoc uprchlikum je jen vizitka jejich dobre vule. H8pld chteli zvysit pocet obyvatel, coz se jim trochu vymklo z ruky. Ale jinak super dovolena.
Kdo z vas tam byl ze to takhle odsuzujete? Co si neprectete na fejsbuku, nebo neslysite na Nově, tomu neverite? Ale mozna vam staci dovolena v Bulharsku ze?
U ségry v Anglii na venkově je taky všechno v pořádku, je tam přímo nádherně, to ale neznamená, že bych tohle řekl o celé Anglii. Jde taky o to, kam ten stát směřuje a na to už mají vliv další věci. Proto je tvé prohlášení skutečně zavádějící.
já to říkám furt že španělové a frantíci sou podlidi.. chápu že je to jejich tradice ale dělat to pro zábavu mi přijde prostě napíču.... jo kvůli žrádlu to je jiná ( když neberu jatka kde do nich kopou a kdo ví co). Cikán hispánskej
no boooooze asi byl z konkurencniho gangu