Drama v policejní garáži

10. července

5.července 2020, San Diego, USA: 25letý hispánec Keith Bergman byl postřelen v policejní garáži poté, co se mu podařilo vytáhnout jednu ruku z pout, prorazit bariéru z plexiskla a z batohu vzít policejní zbraň. Policisté jej opakovaně žádali, aby ukázal ruce, na což však nereagoval. První policejní výstřely padly až poté, co Bergman vystřelil skrz střechu služebního vozu. K další střelbě došlo ve chvíli, kdy se již zraněný pachatel pokusil otevřít dveře řidiče. Do akce byl zapojen i služební vlčák K-9. Důstojníci mu poskytli první pomoc a následně byl s život ohrožujícími zraněními převezen do nemocnice. 

Bergman byl původně zatčen kvůli tomu, že v hotelovém pokoji v centru města dělal bordel a poté personálu vyhrožoval pobodáním. Ochranka na něj použila pepřový sprej a zadržela do příjezdu hlídky.

 

Do střelby se zapojili tito důstojníci: Paul Yi (6 let ve službě), Michael Rodriguez (10 měsíců) a Timothy Arreola (8 let, člen jednotky zvláštních operací). Vyšetřování povede jednotka pro vnitřní záležitosti, komise pro kontrolu střelby a komise pro kontrolu policejních postupů. Vše pod dozorem FBI a americké advokátní kanceláře.

9.3 /10

košík

Zhlédnuto: 16 195x Hodnocení: 9.3/10 Komentářů: 37 Kategorie: video

Značky: video, usa, policie, zásah, zranění, akce, bodycam, cctv, střelba, zbraň, kalifornie, san diego, pouta, pachatel, postřelení, k-9

Komentáře

Viděl bych tam několik chyb. Ta hlavní je, že policajti stojí kolem auta v kruhu, takže v případě nutnosti střelby by stříleli proti sobě. Pak dva policajti takřka v zákrytu, ale metr a půl od sebe = ten přední se nenadále pohne a ten vzadu ho postřelí... Mají stát na dosah ruky. A střelbu v garážích jim tedy nezávidím. Do druhýho dne měli pískot v uších asi všichni...
Jj, ostatně to tam v 2:40 zaznělo "watch your crossfire"
Přesně, první věc, co mě napadla. Se chtějí jak totální amatéři postřílet sami?

Zobrazit celou diskuzi