Fail při testování Hoverbike

12. června

SAE: Nepovedený test "létající motorky" Hoverbike Scorpion-3 v Dubaji. Tuto kvadrokoptéru vyrábí ruská firma Hoversurf, která sídlí v kalifornském San Francisku. Video před dvěma dny zveřejnil na svém Facebooku sám šéf společnosti Alexander Atamanov, aby poukázal na to, že Hoversurf neskrývá neúspěchy, ke kterým při takto náročných projektech dochází. 

„Všechny bezpečnostní systémy fungovaly správně a pilot nebyl zraněn. Bezpečnost je naším hlavním zájmem. Díky těmto incidentům se naše výrobky stávají bezpečnějšími.“

Stroj je vybaven speciálním bezpečnostním softwarem monitorujícím rychlost a výšku. Ten v případě hrozícího nárazu může převzít kontrolu nad manuálním řízením a odvrátit pohromu.

Hoverbike by měl dosahovat rychlosti 60 km/h, unese až 125 kilogramů a ve vzduchu by se měl udržet po dobu 15 minut. Má čtyři vrtule, každý z nich je poháněna svým vlastním elektromotorem. Baterie je umístěna centrálně pod sedlem. Ovládán je pomocí joysticků, podobně jako u dronů. Představa jeho využití je pro vojenské účely nebo pro vyznavače adrenalinových sportů. Cena se pohybuje mezi 1-1,7 mil. kč.

 

https://www.hoversurf.com/

8.1 /10

košík

Zhlédnuto: 18 853x Hodnocení: 8.1/10 Komentářů: 46 Kategorie: technika

Značky: usa, letání, rusko, destrukce, fail, technika, pilot, technologie, pád, vynález, stroj, dubaj, spojené arabské emiráty

Komentáře

Chybělo málo a mohlo býti kutululů.
tak když se místo soustředění na přistávání škrábe na prdeli pravou rukou
Ano všechny bezpečnostní systémy fungovaly. Jistě. To se hned pozná. Válí se tam jak vyvracenej pařez.
  • Hrb
  • 12.06.2020 09:38
To je ale hrozná píčovina 😃
sejkom co sedia na oceanoch ropy bych moc nepredvadzal tu levitujucu elektricku kosacku ...sa tam nekery dobre bavil s rušičku....
Tyhle hebla by měly mít nějákou "výškovou pojistku", nebo senzor dopadu. Jakmile heblo začne padat určitou větší rychlostí (třeba graviteční rychlostí) a ocitne se v určité výšce nad zemí, senzor by to měl vyhodnotit (jako airbag při nárazu) a heblo by se mělo zabalit třeba do zorbingové koule a takhle dopadnout na zem. Na padák tady asi nebude čas.
nebo použít kokon /nafukovací tepelný štít/ několika nafukovacích airbagů pro dopad jako na Marsu
https://www.youtube.com/watch?v=6t3IARmIdOI&t=228s v 3:20
Co je to gravitační rychlost?
zajimave, ze ho to nerozsvihalo. by me zajimalo jak resi tu nezpecnost. asi klasicky po rusku, takze nijak. nas mnoga🙂
Slimáci jsou blbci stačí se zeptat doktora Emmetta Browna jak na to.
ano v prní větě se opravdu píše o dubaji, škoda že ses tím tak vyčerpal a nečetl dál. ale kápni božskou. že jsi to ty, SERAKU?
Na cestu do hospody dobrý, aspoň bych nepřišel o papíry na auto...
ideálně po cyklostezce 😃
Moc vysoko na to, abych se zabil a moc nízko, abych použil padák. Co s im.