ISIS zabije americké vojáky

13. března

4.října 2017, Tongo Tongo, NIGER: Islámský stát zveřejnil video (i z pohledu Američanů), ve kterém asi 50 džihádistů zabije 4 americké vojáky. Šlo o seržanty Bryana Blacka (35 let), Jeremiaha Johnsona (39 let), Davida Johnsona (25 let) a Dustina Wrighta (29 let).

Video z pohledu Američanů začíná nepřátelskou střelbou vedle taktického vozu Toyota Landcruiser. Spolu s několika spojenci z Nigeru se vojáci USA snažili dostat směrem k barevným kouřovým granátům, které měly upozornit vzdušnou podporu.

Až o dvě hodiny později dorazila na pomoc francouzská letadla.

USA má v Nigeru asi 800 vojáků, kteří mají za úkol vycvičit tamní armádu a provozovat drony.

3.9 /10

košík

Zhlédnuto: 21 237x Hodnocení: 3.9/10 Komentářů: 126 Kategorie: video

Značky: video, usa, mrtvola, smrt, zastřelení, army, voják, válka, afrika, muslimové, islám, armáda, přestřelka, helmet cam, džihádista, niger

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Je to sice hnus, ale pořád to je voják proti vojákovi. V Evropě se člověk musí klepat, aby ho nějakej saracénskej kripl nepobodal za to, že je bílej a nedej bože šťastnej.
Od roku 2000 do roku 2015 zemřelo na následky teroristických útoků v EU cca 650 lidí, na následky dopravních nehod cca 500000, tzn. skoro 1000x tolik. Přijde ti jako racionální mít větší strach z teroristů než z jízdy autem, i když je 1000x větší šance že tě zabije právě to auto?
Ano, lebo umriet na nehodu vo vyspelom kontinente je o moc lepsie ako umriet rukou nejakeho kozojeba
rizika se logicky sčítají, leda-že by oběti teroristů nejezdili autem.
I ty jeden Sluníčkářský Šibale! Tu statistiku nemáš dokončenou a výsledek je proto scestný. Musíš totiž ještě do vzorce poměru dosadit počet dopravních nehod a počet teroristických útoků. Nevím to přesně, ale v EU je za rok cca 25 000 smrtelných nehod. Nevím kolik nehod celkem. V ČR bylo v roce 2016 98 864 (!) nehod a zahynulo 545 osob. Kdyby se tedy např. uskutečnilo 98 864 teroristických útoků, myslím, že bychom oběti počítali ve statisících ne-li miliónech!!!
Aha, chápat psaný text...ehm. Chtěl jsem tím říci, že voják proti vojákovi ve válečné zóně je...."Ok". Útočit ze zálohy na civilisty je ubohost. Např. PKK z velké míry útočí právě jen na bezpečnostní síly a ne na civilisty, proto jí označovat za teroristickou organizaci je sporné, protože stěží naplňuje pojem terorismu, dá se to nazvat spíše občanskou válkou.
Martin V. - Samozřejmě že nemusím, pokud chci zjistit, jaký je poměr šancí že umřu na to, nebo na to. Na 1000 lidí, které zabije auto umře přibližně jeden na teroristický útok. To co píšeš absolutně nedává smysl. Proč by mělo být 98 864 teroristických útoků? Co je to za blábol. Na to ti odpovím leda - co kdyby ale bylo 2564286463856 dopravních nehod, pak by bylo mrtvých miliardy! :open_mouth:
Martin V. - Samozřejmě že nemusím, pokud chci zjistit, jaký je poměr šancí že umřu na to, nebo na to. Na 1000 lidí, které zabije auto umře přibližně jeden na teroristický útok. To co píšeš absolutně nedává smysl. Proč by mělo být 98 864 teroristických útoků? Co je to za blábol. Na to ti odpovím leda - co kdyby ale bylo 2564286463856 dopravních nehod, pak by bylo mrtvých miliardy! :open_mouth:
Stanley801 - chápu psaný text. Píšeš, že by se lidi v Evropě měli bát, aby je někdo nepobodal ("V Evropě se člověk musí klepat, aby ho nějakej saracénskej kripl nepobodal za to, že je bílej a nedej bože šťastnej"). Statisticky ale vyplývá, že by si musel bejt úplně vypatlanej a dementní pičus, aby si se něčeho podobnýho bál.
V Evropě na XY dopravních nehod zahynulo 500 000 lidí. Kolik bylo teroristických útoků v Evropě, na základě kterých zahynulo 650 osob? Nelze srovnávat jen počet mrtvých z toho či onoho důvodu, ale i počet skutečností, na základě kterých k úmrtí došlo. Ono to pak s těmi nehodami vůbec nevypadá tak děsivě, když je 500 000 mrtvých v důsledku 25 mil. dopravních nehod (1 mrtvý na 50 nehod) a 650 mrtvých v důsledku 70 ter. útoků ( 9 mrtvých na 1 útok).
Jeho svátost dole to pěkně popisuje. Hlavně porovnávat hrušky s jabkama moc nejde že? Tak to můžeme říci, že mě může zabít rakovina z důvodu špatného životního prostředí. A těch úmrtí jsou miliony. Tady spíše porovnáváme boj s terorismem. Tady se musím opakovat, že válka je legitimní pokračování politiky a terorismus je zbabělý útok na civilisty s cílem ochromit společnost strachem.
Co to ale v tomhle případě mění? Řekněme že porovnáváme leteckou a silniční dopravu. I když čísla normalizujeme vzhledem k počtu cestujících v autech a v letadlech, určitě vyjde že v autech se zabije řádově víc lidí. Zároveň bude jasné, že v případě havárie máš v letadle mizivou šanci přežít oproti autu. Pořád to ale znamená, že máš mnohem menší šanci, že umřeš v letadle než v autě. Počet nehod je v tomhle případě úplně fuk. Bavíme se o tom, co tě spíš zabije.
Samozřejmě že je milion věcí, co tě zabijou pravděpodobnějš, než terorista. Z těch čísel je krásně vidět, že ještě větší škody, než ty mrtvý životy, jsou zastrašený a iracionální lidi, který se pak pomalu bojej vyjít ven, aby je někdo neodpálil. Přitom přibližně stejně lidí zabije sekačka na trávu (634 a teroristi cca 650) a cca 3x tolik lidí umře na zácpu. Znáš přitom lidi co maji hrůzu ze sekaček nebo zácpy?
Nechci tě zlobit.Vím jak to myslíš.V autech zahyne 1000x více lidí, než následkem útoků teroristů, takže spíše se zabiji v autě něž aby mě zabil terorista. Já chtěl jenom poukázat na zkreslení takového srovnání, neboť já za rok jedu 7000x autem, kdy se při každé jízdě mohu zabít, ale ani jednou za rok nepřijdu do styku s teroristickým útokem. A pokud jde o letadla, je nutné srovnávat jen nehody dopravních letadel s nehodami autobusů. Tedy situaci, kdy za volantem
nebo za kniplem sedí profesionál, který mě veze. Musí se porovnat i počet mil a přepravených osob. Něco jiného jsou havárie amatérů v jimi řízených letadlech. To se ve světě děje denně a ty lze srovnávat s haváriemi osobních motor. vozidel.. Já osobně jsem znal ve svém okolí více lidí, co se zabili ve svém letadle, než co se zabili v autě.
Statisticky vyplývá, že od příchodu černejch/snědejch držek je pohybování se v chumlu lidí okolo svátků fakt o hubu, zvlášť pokud seš ženská nebo máš auto zaparkovaný na předměstí Paříže. Že je Frankrajch ve vyjímečnym stavu už docela dobu a proč ti taky zřejmě uteklo. Napřed se jeď podívat aspoň do tý pitomý Paříže a pak mudruj. Fakt mě serou generalizace typu, že je každej muslim špatnej, ale stejně tak mě sere přehlížení zvýšení kriminality která s nima přichází.
Já nikoho nijak neobhajuju. Ani to nechci nijak bagatelizovat. Jenom je prostě blbost se něčoho takovýho bát, protože to je přesně ten důvod, proč to dělaji. A racionálně to nedává smysl. Jasně že se s tim musí něco dělat, ale určitě nebudu dělat jak ovce přesně to, co chtěji a psát jak nám tady všem hrozí nebezpečí a bla bla bla...
Máš to i v definici samotnýho slova terorismus - "Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů." Primární cíl neni zabít lidi nebo způsobit materiální škody, ale šířit strach.

Zobrazit celou diskuzi