ISIS zabije americké vojáky

13. března

4.října 2017, Tongo Tongo, NIGER: Islámský stát zveřejnil video (i z pohledu Američanů), ve kterém asi 50 džihádistů zabije 4 americké vojáky. Šlo o seržanty Bryana Blacka (35 let), Jeremiaha Johnsona (39 let), Davida Johnsona (25 let) a Dustina Wrighta (29 let).

Video z pohledu Američanů začíná nepřátelskou střelbou vedle taktického vozu Toyota Landcruiser. Spolu s několika spojenci z Nigeru se vojáci USA snažili dostat směrem k barevným kouřovým granátům, které měly upozornit vzdušnou podporu.

Až o dvě hodiny později dorazila na pomoc francouzská letadla.

USA má v Nigeru asi 800 vojáků, kteří mají za úkol vycvičit tamní armádu a provozovat drony.

3.9 /10

košík

Zhlédnuto: 24 940x Hodnocení: 3.9/10 Komentářů: 126 Kategorie: video

Značky: video, usa, mrtvola, smrt, zastřelení, army, voják, válka, afrika, muslimové, islám, armáda, přestřelka, helmet cam, džihádista, niger

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
V krátkosti. Dle Wiki padli do léčky, kdy je naprášili lokálové poté co za nima vojáci přišli získat informace. Místní je nejdříve zdrželi a pak vyslali motospojku, což vojáci zaregistrovali. Věděli, že je něco zle, přesto se ale rozhodli vesnici opustit. Skupinu předsunutých vojáků ve 2 autech odřízli prachem z nahnaným stádem krav a vlastně hned za vesnicí se do nich pustilo asi 50 islamistů, kteří dorazili převážnê na motorkách. S ohledem na výzbroj neměli šanci.
4. US voják a dalši 2 nigerijští vojáci byli odříznuti v bushi, kde se prakticky nebylo kde krýt, se pokusili dostat do auta, neúspěšně...Místní pak ocení že ho našli ve dvou dnech a na vícero kusů.
Docela drsná sytuáce ale co s clovekem kterej jde do us army
Jeden z nich, oceňovaný medik z Kalifornie, kromě rodného jazyk uměl ještě francouzky, arbsky a nigerijsky. Tím chci říct, že určitě uměl napsat slovo "situace".
asi zas tak dobře francouzky neuměl, když se na něj vysrali !, a nigerijsky taky moc ne, když ho zabili.:-)
nechci zlehčovat situaci, ale na co je oceňovaný medik v nějaké prdeli? Šel tam dobrovolně, jako všichni, tak může mít doktorátů kolik chce ale za svou smrt si může jen a jen sám, máme ho snad o to více litovat?

Zobrazit celou diskuzi