Killdozer (2004)

01. května

USA: Americký svářeč Marvin Heemeyer (28. října 1951 - 4. června 2004) vedl dlouhé roky spor s městem ohledně pozemků. Pozemková komise v coloradském městě Gramby rozhodla, že vedle jeho obchodu s tlumiči nechá postavit továrnu. Město se předtím dlouhé roky snažilo odkoupit i Heemeyerův pozemek, ale jeho požadavky byly přemrštěné. Marvin tak sice měl pozemek, ale mezi jeho domem a obchodem měla vyrůst továrna. Doposud volnou plochu využíval jako zkratku domů ze svého obchodu. Z vývoje věcí nebyl vůbec nadšený a opakovaně se snažil rozhodnutí pozemkové komise zvrátit. Marně. Na začátku roku 2003 se proto rozhodl, že vyhlásí městu válku a sestrojil "Killdozer". Šlo o upravený buldozér Komatsu D355A, který opancéřoval ocelovými pláty. Ty činily stroj prakticky neprůstřelným před klasickými střelnými zbraněmi. Později se ukázalo, že pancíř byl skutečně mimořádně účinný, neprošla jím ani jediná kulka. Do kabiny nainstaloval videokameru, napojenou na dva monitory uvnitř. Díky tomu mohl vidět do okolí, protože výhled z kabiny byl omezený a jak se ukázalo, nebylo z ní možné vylézt. Do killdozeru dal také automatickou a ostřelovačskou pušku, brokovnici a pistoli.

 

4. června roku 2004 se Heemeyer uzavřel do kabiny buldozeru a vyrazil na cestu. Při jízdě zdemoloval mnoho budov, mezi jinými poštu, radnici, redakci místních novin, dům vdovy po soudci, policejní stanici a další. Každý zbořený nebo poškozený dům byl nějak spjatý s Heemeyerovým případem. 

Ve městě vypukla panika a úřady se rozhodly povolat Národní gardu a letectvo. Konkrétně vrtulníky Apache, které mohly svými protitankovými střelami buldozer zlikvidovat. Heemeyer řádil 2 hodiny a 13 minut a za tu dobu poškodil nebo zbořil 13 budov. Pálil po policistech ze svých zbraní, ti zase po něm, aniž by mu mohli cokoliv udělat. 

Policista Cody Docheff se nejprve pokusil vypálit ze své poloautomatické pušky, ale viděl, že to nemá žádný efekt. Tak nasedl do mohutného kolového scraperu (stroje používaného na stavbách silnic), a vyrazil proti killdozeru. Ten ale mohutný scraper jednoduše odtlačil z cesty a pokračoval v jízdě. Další policista po killdozeru hodil granát, ale ten taky neměl žádný účinek. Nikomu se nechtělo nasazovat vrtulníky, které mohly napáchat spoustu vedlejších škod.

Nakonec se killdozer pokazil a nechtěl jet dál. Ze stroje unikaly tekutiny a byl zjevně přehřátý. Heemeyer se podle všeho pokoušel ze stroje dostat, ale nešlo to. Navíc jej začali obkličovat členové jednotky SWAT. Heemeyer se po chvíli zastřelil svou brokovnicí. Z kabiny se ho nedařilo dostat - dvakrát byla neúspěšně použita trhavina a nakonec se do kabiny hasiči prořezali acetylenovým hořákem.

 

Jeho devastační jízda zničila nebo poškodila 13 domů a napáchala škody za 7 milionů dolarů. Nikdo nebyl zraněn, ale nebylo to tak, že by se Heemeyer ohlížel na civilní oběti. V mnoha domech byli lidé ještě v době příjezdu killdozeru a jen se štěstím se jim podařilo utéct. FBI našla v jeho domě mnoho kazet s nahrávkami, kde mluvil o svých motivech pro pomstu. Zmínil také, že si nikdy nikdo nevšiml, že přestavuje buldozér na tank. Posléze se ukázalo, že někteří z návštěvníků jeho obchodu o jeho úmyslech věděli a dokonce ho v nich povzbuzovali.

9.8 /10

košík

Zhlédnuto: 31 226x Hodnocení: 9.8/10 Komentářů: 72 Kategorie: video

Značky: video, usa, policie, akce, destrukce, nervy, tank, colorado, pomsta, demolice, drama, dům, buldozer

Sazka ti dá na ruku ihned 100 Kč jen za registraci. Navíc můžeš získat až 3000 Kč do hry zdarma. Registruj se hned.

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
neví někdo co je to za soundtrack ?
Mám po píči . Šmíruje mě nějakej Marek z moravy . Je drsnej :slightly_smiling_ :disappointed: Asi tady budu končit . Ahoj Kokoti a onanisti :smile:
Fandím mu. Kdybych tam bydlel, tak bych mu pomohl se stavbou, aby dokázal víc.
Toxic avenger na pásech !!!!!
World of tanks
to byla jízda, neměli ho točit do červenýho hold úřady spíčený-;)
A tribute song zde: https://www.youtube.com/watch?v=PxgG8gg6U-M
Marvin si o tom musel něco myslet....Ode mě má palec navrch,škoda že se odstřelil,možná najel na nějakej blbej hrbol nebo co
ja by som mu skúsil poliať kabínu niečím horľavým a podpálil ho. Zaslúžil si zdochnúť, keď nebral ohľad na ľudí, ktorí s tým nemali nič
Neměl se zabíjet.Byla to prdel ... Jak pro koho :smile: Neměli ho ty úřady srát!