Kompilace nepovedených startů a přistání rakety Falcon 9

15. září

Falcon 9 je nosná raketa americké soukromé společnosti SpaceX. Svým tahem a nosností je srovnatelná s ruskými raketami Angara 5 a Proton, americkými Delta IV a Atlas V a čínské Čchang-čeng 5. Falcon 9 startuje na Floridě z Kennedyho vesmírného střediska startovací komplex LC-39A, z komplexu SLC-40 na Mysu Canaveral , nebo z komplexu SLC-4E Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii. V budoucnosti bude startovat i ze soukromého Kosmodromu SpaceX v jižním Texasu ve vesnici Boca Chica u Brownsville. Společnost SpaceX v rámci svého programu na vývoj znovupoužitelného nosného systému testovala a demonstrovala potřebné technologie na raketě Falcon 9; při svém dvacátém startu 22. prosince 2015 první stupeň rakety úspěšně demonstroval experimentální přistání v přistávací zóně 1 (LZ-1) na mysu Canaveral..

9.5 /10

spartanDC

Zhlédnuto: 11 064x Hodnocení: 9.5/10 Komentářů: 26 Kategorie: video

Značky: video, usa, fail, kompilace, start, vesmír, raketa, spacex

Komentáře

Rusáci měli už pře 30ti lety dron- raketoplán (Buran) který sám odstartoval sám obletěl několikrát zemi a sám z vesmírného prostoru našel letiště a přistál na metr přesně. Stejně se najdou lidi kteří budou říkat že amíci mají nejlepší technologie.
letos už se jim celkem daří, vychytat poslední mouchy a hurá obsadit vesmír 😄
Takové trošku drahé ohňostroje.... 😛
tvl to fakt nevymysleli lepsi zpusob pristani? kdyz budu stavet sirku navysoko, tak budu mit asi stejnou uspesnost 😄
  • bzum
  • 16.09.2017 09:51
Ty hlášky mě rozbily xD Každopádně je to pokrok a ten není zadarmo.
a tohle vše platíme z daní !!!!!
  • bzum
  • 16.09.2017 09:53
Možná ale jen možná nějakou část. Ale SpaceX je americká soukromá firma a dnes už to platí většinou její zákazníci kterým vynáší družice apod. Navíc díky tomu že vyvinuli přistání prvního stupně je to levnější. Na tohle budu z daní klidně přispívat místo jiných věcí.
a co bys chtel platit ? morgose, zradlo do afriky? nejlepsi investice je do vyvoje, vzdelani. btw tohle je soukroma firma
mnohem raději budu platit z daní tohle, než uprchlíky, morgoše, nebo stavění rozhledem v údolích. Nehledě na to, že občané ČR tohle z daní jistě neplatí. SpaceX je soukromá firma podnikající v USA. Příspěvky tedy bude mít spíše z rozpočtu USA ...
By mě zajímalo jak to můžeš platit z daní, když SpaceX is je soukromá firma Elona Muska
radeji budes platit zbrane a jejich vyvoj, ktere jsou uplne napicu vid? dej si facku a nekomentuj.
0:27 Musk ?
  • Joan
  • 16.09.2017 02:04
místní zemědělci a rybáři musejí mít radost.....
Je vidět, že maj peněz dost, když si můžou dovolit jich tolik rozmrdat...
A kurva co tady dělá raketa? Před chvilkou tady byl ten umělecky kakaví pes. Alkohol je svinstvo.