Konec Daft Punk (2 videa)

22. února

Francouzské hudební duo Daft Punk po 28 letech končí. Průkopníci elektronické taneční hudby to dnes oznámili v osmiminutovém videu nazvaném Epilogue na serveru YouTube.

Daft Punk bylo jméno skupiny francouzských hudebníků Guy-Manuela de Homem-Christa (narozen 8. února 1974) a Thomase Bangaltera (narozen 3. ledna 1975). Duo bylo považováno za jeden z nejúspěšnějších elektronických projektů současnosti, jak v prodeji alb, tak ohlasu kritiky. Poté, co Daft Punk získali popularitu v houseovém hnutí 90. let ve Francii, dostaly se na výsluní také další podobné projekty, jako například Air, Cassius nebo Dimitri from Paris a Around The World.  Daft Punk jsou také ceněni za své skladby, které měly velký vliv na francouzskou houseovou scénu. Do roku 2008 byl jejich manažerem Pedro Winter (Busy P), hlava vydavatelství Ed Banger Records.  V roce 2013 vydali song s názvem Get Lucky, na které spolupracovali s Pharrellem Williamsem. Během dvou dnů se prodalo 50 tisíc kopií této skladby.  V létě roku 2016 se začalo spekulovat o tom, že se Daft Punk a kanadský rapper The Weeknd zavřeli do studia. 30. září 2016 vyšel track Starboy, který se hned po vydání stal velkým hitem. O necelé 2 měsíce později 18.11.2016 vyšel dosud poslední track I Feel It Coming opět s rapperem The Weeknd.

1 video: Daft Punk - Epilogue

2 video: Daft Punk Feat Pharrel Williams - Get Lucky (Album Version Video)

8.7 /10

spartanDC

Zhlédnuto: 12 989x Hodnocení: 8.7/10 Komentářů: 64 Kategorie: video

Značky: video, hudba, francie, song pro dnešek, daft punk

Komentáře

Pořidil jsem si novou aparaturu, krmenou Marantzem, repráky AQ, a začal jsem poslouchat, napřed spotify, který jsme zavrhnul, dezzer je sračka, Tidal nic moc ovládání a teď jsem skysnul na Amazon music. Když tak poslouchám všechnu tu hudbu kvalitně na třípásmových bednách, vyvinul se ve mě taková averze proti černošským písním.
Prostě když se člověk zaposlouchá hlouběji tak jsou tao trapný písničky, digitálních pazvuků se skřehotáním. To bílá hudba je prostě úplně jinej zážitek poslouchat. Prostě jsem rasista i v hudbě. A jackson vlastně nemá taky ani jednu dobrou písničku, všechny jsou sicke krásný rytmický písničky, ale postrádají takovou tu melodickou krásu, protože přiznejme si černá jacksonova hudba nezpívala ale taky jen skřehotala, stejně jak piča rhiana.
Jo vole, Matásek s Landou musej na tý tvojí aparatuře bejt úplný ufoporno 😃
...nepozeral som tagy a cakal som iné video... big city nights.. revolution n O n...
drž píču, mluvíš o scorpions
a do pice:////// ani koncert uz nebude...
konecne, stejne stali za starou mrdku v prdeli
mluvíš o sobě? 🙃🙃👏
Mluvim o stary mrdce co mas v prdeli☺
Daft Punk Feat Pharrel Williams - Get Lucky dobrá píšnička jen kdyby nebyla tak dlouhá. JInak První album super pak už to šlo z kopce
Miluju je a bolí mě z toho srdce. Myslím to naprosto vážně. geniální umělci a ten epiloque taky geniální. zral jsem to
Taková celkem gejská hudba, něco jako Modern Talking 🤔
Už chápu proč mají helmy 😃
brečet nebudem
no, tuctová taneční hudba, člověk by čekal něco jako Kraftwerk, není to diskreditace slova punk ????