Zpět na zeď

11. května

Kostlín obrovský

Kostlín obrovský (Atractosteus spatula) - dravá sladkovodní ryba žijící na dolním toku Mississippi a v jeho přítocích. Kostlín patří mezi velmi starobylé druhy, jeho vzhled se nezměnil od druhohor (přibližně před 252 až 66 miliony lety). Má žábry, ale dokáže dýchat i vzdušný kyslík. Kořist loví tak, že se nehybně vznáší ve vodě a překvapivě zaútočí (mohutná ocasní ploutev jí umožňuje vyvinout značnou rychlost) . Kromě menších ryb se živí také vodním ptactvem. Kostlíni mohou dorůstat až třímetrové délky, nejtěžší oficiálně zvážený exemplář měl 148 kg a jeho stáří bylo odhadnuto na více než padesát let. Je to vyhlášená sportovní ryba, ale loví se také na maso. Často bývá chována ve výstavních nádržích. Jikry kostlína jsou pro člověka smrtelně jedovaté.

#kosik

9.6/10
  • Komentářů: 16
  • |

Komentáře

šterbynomyl dvouocasý
Co nepustíš , už nechytíš
"Sportovní ryba", rybáři jsou taky dobří kokoti, koukám.
Tady v česku sportovní rybolov znamená chyť a pusť , v USA tyhle obry loví lukem (bow fishing) kdy zastřelí lukem nespočet ryb a nechají je tak (páč se nehýbou tak jsou snadný cíl) a proto jsou už větší kousky vzácné prtože rostou těch padesát let.. jinak se jí říká aligátoří ryba
ješte tady v čr jsou problém tzv "Masaři" kteří domů odnesou vše co má zákonem danou míru ale je to omezeno na 2Ks hodnotných ryb (kapr,štika,candát atd) max do 7 kg denně a 40 KS max na povolenku kombinace ryb(kupujou si ale další povolenky zmrdi)
Zmrdi? Problém? Masař aspoň chytá a zabíjí ryby, aby je snědl. Sportovní rybář je ten pravý kokot. Chyť a pusť? Ok. Schválně jak příjemné by ti ty chuju bylo, kdyby tě někdo zahákl na vlasec, x minut tě bolestivě vodil po venku, pak ti chvíli tahal háček ze zkrvavené držky ven, načež ti dal pusu, pustil tě a řekl ať pošleš dědečka?!
To je hrozně krásnej sport rozervat rybám držky na sračky a pak je naházet zpět do vody... Ryba prostě přirozeně s rybářem prohrála svůj boj a ten jí má sežrat. TO je příroda a přirozenost.
Vidím že víš o čem mluvíš : za 1 ryby nemají tak složitý mozek jako my a proto "bolest" vnímají jinak. Ten háček v tlamě je proně asi jako když žerou jiné ryby s ostnatou ploutví. Necítí bolest jako takovou jen jim mozek říka že tak to nejde že je něco zle ale o týrání se nejedná.
Jo rozervou jim držky masaři ti moderní mají malé háčky a někdy i bez protihrotu (technologie pokročila i materiály) mají vpich jak po injekci a dáš jim život aby mohly dorůst dále a když se unás kapr dostane nad 75 cm tak je to trofejní ryba která se už zabít nesmí
Jste proste troli co nemaj páru jak taková ryba funguje , co dá práce ji vypilpat, nasadit a pak nechceš aby ti všechno za 2 měsíce sežrali. Nebo zabili. Což se děje kvůli cenám povolenek. Pak se loví ryby co maj pruměr 5 cm (štiky) a nedáte jim možnost vyrůst
A btw násada se sadí někdy pod mírou aby dorostla a ten masař jich mezitím chytne nespočet než chytne mírovou takže jich rozjebe daleko více (ty jejich háčky, trojháky atd) proste vysvětlit to idiotům na to tady maj málo znaků .. peace
Necítí bolest ale pud sebezáchovy snad kurva mají ne ty pičo?! Proč asi vždycky uplavou když se něco přiblíží. Ok jinak, jaká je kurva logika chytat je pro zábavu? Stejní pacoši jak sport. lovci. Co si tím jako dokážeš? A sport. rybář jako chytí jednu první malou rybu a jde spokojeně do piče? Nebo taky čeká x ryb na pořádný kus?
Prostě jakýkoliv lov pro zábavu je napřesdržku a říkej si co chceš. Někteří masaři budou možná taky nezodpovědné piče, jako jsou piče v jakémkoliv jiném odvětví lidské činnosti, to uznávám. Pořád to ale dělají kvůli jídlu, ne pro zábavu. Pokud někdo nechce nechat vyžrat rybník a jsou drahé povolenky, tak má páky jak to řešit.
Ty vole, to snad nejdřív sumec naprcal štiku a ten kříženec nakonec ještě aligátora... 😀
Sen každého rybáře♥.
nadherná ryba