Langur čínský

11. dubna

Langur čínský (Rhinopithecus roxellana) je úzkonosý primát (Catarrhini) z čeledi kočkodanovití (Cercopithecidae). Samci langurů čínských měří na délku asi 58 až 68 cm, samice jsou menší, měří 47 až 52 cm. Ocas je dlouhý 50 až 70 cm. Hmotnost je u samců odhadována na 15 až 40 kg (průměrně 20 kg), samice jsou lehčí, váží 6 až 12 kg. Zbarvení tohoto druhu je zlaté, mohou se vyvinout hnědé či žluté znaky. U starších samců toto zbarvení přechází do oranžova. Plece, záda a ocas jsou našedlé. Samice mají hnědou hlavu. Nebezpečí pro tento druh představuje ztráta přirozeného prostředí, opice jsou rovněž zabíjeny pro srst, kosti i maso.

9.8 /10

spartanDC

Zhlédnuto: 26 537x Hodnocení: 9.8/10 Komentářů: 83 Kategorie: video

Značky: video, opice, zajímavost, čína, primát, ohrožení, savec

Komentáře

Víte jak vznikl slovák? Maďar oprcal langura čínského a hodil přes Dunaj.
Kolik máš roků? Popř, pokud máš víc než 12 let, kolik máš IQ?
  • NS
  • 27 den
LOOOL já tušil, že ten langur bude praotec elfuňa 😄 taková směšná opice
ja mam taky jeden: Kdyz je nejake video kde jde auto pres boudu tak ja hned pohotove napisu: za tyden nebourane v AAA😄😄😄😄😄dobry co😄😄😄😄
Aaaa, Ty už mě znáš :))
Slabé, na viac nemáš?Ty aj tušíš? Lebo zatiaľ si len serieš do huby. Tak napíšeš už, čo je to tvoje "LOOOL"? Alebo ti to neustále prizvukoval tvoj foter, keď ťa nakladal zozadu a ty si si udieral hlavu o stenu? A preto to z hlavy nevieš dostať?
A ten slovák potom s tým langurom a maďarom ošukal tvoju mater a vznikol si ty.

Zobrazit celou diskuzi