Motonehoda #191 (ČR)

16. října

13.října 2019, ČR: Na křižovatce mezi Křížovem a obcí Krámy na Příbramsku nedala řidička přednost motorkáři Lukášovi Tomanovi, který v té chvíli jel rychostí 90 km/h. Řidička a její dítě na zadním sedadle utrpěli lehká zranění. Lukáš utrpěl středně těžká zranění a byl převezen do motolské nemocnice. 

Text autora videa: "Paní zapomněla, že není na hlavní a poslala to bez brzdění přímo přede mě. Jediné, co jsem stihl, bylo před nárazem pustit řidítka a pokusit se nadskočit, abych auto přelétl a co nejméně se o něj rozbil. To se celkem povedlo,  následovalo salto přes auto a pak jsem dopadl na hlavu/záda/bok. Následovala sanitka a nemocnice Motol, všechna vyšetření vč. CT a vyloučila se veškerá vnitřní zranění, zlomeniny atp. Ještě ten den mě pustili do domácí péče.  Chci, aby tohle video sloužilo jako připomenutí všem, co se pohybujeme na silnicích, že je opravdu potřeba počítat úplně se vším a dávat pozor i za ostatní. Já osobně hodně hlídám, když se někdo blíží z vedlejší, tak zda mě vidí... tady jsem ale nepočítal s tím, že paní ani nepřibrzdí... pokud by přibrzdila, tak bych projel křižovatku ještě před ní.  Měl jsem obrovský štěstí, že jsem vyvázl, tak, jak jsem vyvázl... další štěstí bylo, že jsem netrefil levé zadní dveře, kde sedělo malé dítě v autosedačce, v autě se nikomu nic nestalo.  Bohužel ne vždy to dopadne takhle... Tak bacha :) Auto udělalo 180 stupňovou otočku a skončilo až za křižovatkou. Mně naměřili od místa střetu 32 metrů letu a kutálení se. Chtěl bych poděkovat motorkářům, kteří to celé viděli a se vším mi pomohli."

Rychlost: cca 90km/h

Vybavení: helmet HJC rpha 10, full leather Bearing, spine protector, Alpinestars shoes

 

Original video: https://www.youtube.com/watch?v=TsJv6EeEf5E

9.0 /10

košík

Zhlédnuto: 22 494x Hodnocení: 9.0/10 Komentářů: 100 Kategorie: video

Značky: video, srážka, zranění, dopravní nehoda, česká republika, motorkář, motocykl, motonehoda, blbka, salto, řidič, helmet cam

Komentáře

ty dva kreteny v krizovatce bych nakopal! on jim jeste dekuje... nebyt jich, jsem nazoru, ze sance stejneho prubehu bude o neco mensi...
Jo jo taky jsem chtel napsat ze ty 2 "borci" co si zaparkuji v krizovatce a zakrejou docela dokonale vyhled do krizovatky tomu moc nepomohli. A borka to tam poslala docela neomylne ..

Zobrazit celou diskuzi