Mravenci zabijáci

01. května

Východoafrický deštný prales je domovem nájezdních mravenců Dorylus molestus, kteří patří mezi nejschopnější zabijáky v živočišné říši. Jde o kočovníky, útočící na vše živé - na hmyz mnohem větší než oni útočí v početných skupinách. Toto takzvané legionářské chování (legionary behavior) dnes na světě praktikuje přes 200 druhů mravenců. Po vyplenění jedné kolonie se okamžitě přesunou na druhou. Kolonie mravenců Dorylus molestus čítají přes 20 miliónů jedinců, z nichž mnozí jsou mohutní vojáci, vybavení žihadlem a velkými kusadly. Vládne jim jediná královna, po jejíž smrti se kolonie rozpadá - ostatní se připojují k sousedním koloniím s královnami. Zvolna ztrácejí chemickou vůní své bývalé kolonie a za pár dní se stanou plnohodnotnými členy kolonie nové.

9.6 /10

košík

Zhlédnuto: 16 506x Hodnocení: 9.6/10 Komentářů: 37 Kategorie: příroda

Značky: dokument, příroda, živočich, útok, bbc, afrika, hmyz, příroda, mravenec

Komentáře

Východoafrický deštný prales savanového typu.
Hmyzu není miliarda ani bilion ale mnohem víc.Kdyby se všichni semkli tak jsme u ndr v zatku a pak sbohem kamarádi.Dneškem končím nesnáším když se mi někdo nabourává všude.Založím si zcela jinej účet a to z knihovny a to nikdo nezjistí.Budu tam jezdit a zapisovat si hesla na trenky a rozhodně si nechám udělat zámky na pokoje protože mám podezření , že se mi v tom někdo hrabe.
Před 2 lety mě někdo silně naboural email a to nebylo hezky a byla to souhra náhod pořád mě prudil kolega z práce.Myslím si že v tom má ruce chaloupka či krejčí oba jsou vypatlaný idioti co nemájí rady děti a ženy jen sex a zvrácenost!Jsou to takový dvě kundy co si mastěj péra o sebe a hnětaj koule.Bylo mi na zvracení když Ch seděl za stolem a tvářil se jako dr dýma ale šla z něho smradlavá díra.No a krejčí co lízal koule bejčí vackovi a on jemu úd marný mluvit.
Nejhorší je že citím že se ti dva moc nezměnili minimálně jeden z nich.Naopak vacek ten udělal dobře přestal se s tím kriplem bavit a naopak se změnil a to byl horší.Kdyby mě neotravovala sestra se svejma potížema a pak její naseděná figurka do podnájmu s tím jejím kriplohnátem a zakřivenou držkou tak bych si to s nimas vyřídil.
Nedrrkuj hajzle zkurvenej a poslouchej navedený kurvy.Rodina je základ.To tě neučil tátá.Jo ten umřel protože nenáviděl jak se jeho dcera nebudu jmenovat ostatní si doložte sami i on byl chytrej!Napsal bych o tom knihi ale k čemu by to bylo situace se bude opakovat protože je to tak!Nikoho neburezovat jim bude ok a pak si vesele volaj!
20 mega jedna píča nototo!
A to umím k 1000 m milión a trilion o tisíc vic.Sral bych broky skoro jako vesmírné broky djte na mě a budtě svorní mlčenlivost chrání nás!
lenost lvl 1000.. kdyby moje decko zrali mravenci, asi bych se snazil neco s tim udelat. jiny kraj, jiny mrav(enec).
pěkné!mravenci jsou super no,patří jim planeta 🙂
Si představ že je to velký třeba jako pes. Úžasná síla a k tomu kolektivní inteligence.....
Tak to si rovnou mužeš představit že by ti takovejhle mravenec píchal ženu protože bys mu nic neudělal
Asi jsem viděli každej jinej dokument. Já viděl film o organizovanejch a inteligentních tvorech, který dokážou bejt i užitečný.
škoda že nesežerou všechen ten černej dobytek ! 😏
Pozri sa, mravce chodia po byte!
Mravenci v kredenci! parchanti poslouchejte: https://www.youtube.com/watch?v=bj_XXaE43Vg