Nebezpečný vzlet

31. července

SRBSKO: Běloruští piloti dopravního letadla Iljušin Il-62 společnosti Rada Airlines využili na letišti ve městě Niš kompletně celou dráhu. 

9.6 /10

košík

Zhlédnuto: 17 280x Hodnocení: 9.6/10 Komentářů: 41 Kategorie: video

Značky: video, letání, letiště, pilot, letadlo, vzlet, bělorusko, evropa, srbsko

Komentáře

Jestli pilotovala ženská, tipnul bych to na zataženou ručku
Která baba mi dala ten dislike, přiznej se 😃
Tak v Niš mají 2 dráhy, přičemž ta delší má 2500x45m a tenhle typ letadla ma pri nalozeni udavanou potrebnou delku drahy pro vzlet 3250m. Predpokladm, ze to nekdo asi i zhruba tak pocital.
Pravdu díš. Srbsko není součástí EUROCONTROLu , takže si tam možná (nevím) můžou něco takového "lajsnout". Kdyby postupovali dle předpisů platných v západním světe, tak by museli v půlce dráhy vzlet přerušit, tohle bylo totálně za hranou jakékoliv bezpečnosti.
Ještě je otázka kolik měl naloženo. Třeba by se tam jinak vešel a pilot to zkušeně odhadl.
Mal zatiahnutú ručnú to je všetko🤦
Určitě měli 100% naloženo náklad.Jde o nákladní letadlo.Nejhorší vůbec je když je zátěž blbě rozložená a třeba váha tlačí víc na předek!
přesně naopak. Váha musí být co nejvíc vepředu kvůli stabilitě. Těžiště je cca 1/4 délky od čumáku a elastická osa musí být za ním.
Správně by to mělo být uprostřed, kokoti.
Tam bývá i propadliště, aby šel náklad rychleji zahodit.
leda tak piču si polož na prostředek, zjisti si, co je těžiště a kde jaký letadlo ho má umístěný, u těchto typů letadel s šípovitým křídlem bývá nejčastěji v první 1/5 křídla hodně blízko tzv. nosníku, pak si najdi IL62ku fotku z vrchu a podívej se, kde až jsou umístěný křídla .... CG (centre of gravity) bývá přibližně 16% až 22% na předek, ale to už ti tu asi vysvětluju moc. 🙃
Já už myslel, že Il-62 nelétají už ani v Africe.
Já zase myslel, že Srbsko není v Africe. 🙂
Pokračování bude jak to napálilo do té hory ne? To se někdo asi přepočítal u toho carga. Vždyť se to odlepovalo tak tak a poté se tomu taky moc nechtělo stoupat. 😂
Si spletli libry s kilama 🏋, nebylo by to poprvé ...
a zvedli to tam před tou horou ?
Využili celou dráhu protože jí chtěli využít .. Je to stejné jako v Age of empires II .. tam taky ten kdo vydrží o něco déle v době temna má potom výhodu a do doby hradů se pak dostane dříve než ten kdo přepálil start a šel do feudálu už při 18 vesničanech.
Třeba za Kumány je to výhoda protože máš už ve feudálu možnost postavit 2 TC
Kumáni jsou něco jako Bell Boeing V-22 Osprey
to je asi 100 le stará hra, to jsem hrá i já 😃
"Aerolinky Tatra&Tatra vás vítají na palublě, hovoří k vám kapitán Prtko Fakáč, letíme do nejbližšího lesa."
podla http://www.rada.aero/ ma spolocnost len dve lietadla. Obe Il-62 a maju ich na charterovu cargo prepravu. Takze mozno privela nakladu a tazko sa odliepalo.