Otcova pomsta

30. června

16.března 1984, Louisiana, USA: 38letý Leon Gary Plauché zastřelil na letišti v Baton Rouge 25letého pedofila Jeffa Douceta za to, že unesl a znásilňoval jeho 11letého syna Jodyho Plauchéa. Incident zaznamenal  štáb stanice ABC WBRZ-TV, jenž byl přítomen u policejní eskorty. Plauché předstíral telefonát a v pravé chvíli zasáhl Douceta do hlavy z revolveru ráže 38 - na což zemřel až druhý den v nemocnici. 

Doucet byl učitelem ve škole karate, kam chodil i malý Jody. Žáci ho měli rádi a on s nimi dokonce trávil i svůj volný čas, když je občas vzal na zmrzlinu nebo zorganizoval společný výlet do kina. I rodiče žáků si ho oblíbili. Doucet neměl žádné blízké, ani kamarády, a tak kromě vyučování trávil většinu času sám. Rodině Plauchéových ho přišlo líto, protože i přes svou nepříznivou finanční situaci Jeff nezvýšil ceny za své hodiny. Rozhodli se proto, že ho pozvou do svého rodinného domu na večeři. Nejenže Gary Jeffovi nabídl teplé jídlo a místo u stolu, ale dokonce ho nechal se u nich i osprchovat a dal mu své čisté oblečení. Z Jeffa se tak rychle stal velmi dobrý rodinný přítel, který se v domě objevoval celkem často. V rodině získal takovou důvěru, že často navštěvoval i domov Jodyho prarodičů. 

Jodyho měl sexuálně zneužívat skoro celý rok, než jej v únoru 1984 unesl do Kalifornie, kde jej několikrát denně prznil v motelovém pokoji. Bylo vyhlášeno rozsáhlé pátrání, které trvalo až do března. Doucet umožnil chlapci zatelefonovat domů, a díky tomu bylo zjištěno místo jejich pobytu. Kalifornská policie vtrhla do motelu a Doucet bez problémů zatkla. Plauché se přátelil s několika vysoce postavenými policisty z oddělení Baton Rouge, ale ti mu informaci o příletu Douceta z Kalifornie neřekli - tím dotyčným byl zaměstnanec televizní stanice ABC WBRZ-TV.

Plauché byl původně obviněn z vraždy druhého stupně, ale nakonec do vězení nešel. Dostal sedm let podmínku a 300 hodin veřejně prospěšných prací. Plauchéovi pomohly psychologické zprávy, ve kterých se tvrdilo, že v době činu nebyl schopen rozeznat dobro a zlo. Po zjištění, že jeho syn byl zneužíván, byl dočasně přiveden do psychotického stavu. Soudce Frank Saia rozhodl, že jeho uvěznění nikomu nepomůže, a že prakticky nehrozí žádné riziko spáchání dalšího zločinu.

V roce 2014 utrpěl 68letý Plauché v pečovatelském domě mozkovou příhodu a zemřel. 

9.9 /10

košík

Zhlédnuto: 41 270x Hodnocení: 9.9/10 Komentářů: 127 Kategorie: historie

Značky: usa, smrt, vražda, policie, historie, krev, zastřelení, headshot, otec, letiště, poprava, revolver, 80.léta, trest, pomsta, pedofil, pedofilie, louisiana, tv, únosce

Komentáře

Udělal jen to co by udělala většina z nás 🙂
Myslíš ten otec, žejo? 😅
ty jsi kokot 😃

Zobrazit celou diskuzi