Zpět na zeď

13. července

Řízená srážka vlaků

15.září 1896 se v texaské poušti sešlo na 40 000 lidí, aby vidělo řízenou srážku vlaků, kterou předvedly Missoursko-texaské dráhy. Na místě plánované srážky tak na jeden den vzniklo improvizované městečko, druhé největší ve státě Texas. Byla zde postavena speciální trať a na ní proti sobě stály dvě parní lokomotivy ve vzdálenosti šesti kilometrů. Pak se zatopilo pod kotlem a obě lokomotivy, které táhly navíc několik nákladních vagonů, se proti sobě rozjely rychlostí 75 km/h. Strojvůdci vyskočili. Při srážce nastala ohromná exploze - oběma lokomotivám vybuchly jejich parní kotle. Velké úlomky kovu se rozletěly všude kolem - dva lidé byli zabiti, několik dalších zraněno. Oficiální fotograf akce přišel o oko a celé to skončilo obrovským skandálem.

#kosik

9.7/10
  • Komentářů: 34
  • |

Komentáře

Takhle se tehdy vyrábělo zlato. Ono totiž záleží jak se do toho praští 🙂
Strojvůdci vyskočili jo? Tak to ale asi ještě než to nabralo plnou rychlost. V 75 km vyskočit do takového tvrdého terénu, to by nedopadli moc dobře.
vsak to jsou ti dva co byli zabiti
Texasskej urychlovač částic 😆
Velký nahadrový urychlovač
Hledali Higgsův boson
  • BJ
  • 31.07.2020 07:18
O tom som prednedávnom čítal, tak nejaké ďalšie info: https://www.idnes.cz/xman/styl/demolice-lokomotivy-srazka-zeleznice-william-george-crush-crash-texas.A190729_100013_xman-styl_fro
Vymyslaju kokotiny...
už víme, kde se inspirují ČD 😃 tady vyskakující mašínfíra před srážkou https://youtu.be/xNGGuxMEtQU?t=146
Tohle bych uspořádal na Slovensku, jenže bych ty vlaky nevyprazdňoval 😃 Hehehehe.
Kurva, i já musím uznat, že tohle bylo fakt trapný.
Trapne ani ne ,ale jen by ti tě mohl slováci rozjebat ,když se to stalo par dní nazpět u nás 😃 ...ale pšt asi to neví
organizátorem byl agent jedné železniční společnosti William George Crush, který při příležitosti propagační akce využívající staré modely lokomotiv místo předem označil jako fiktivní obec Crush.. no a akci se dodnes říká Crash at Crush.
To bylo u městečka West. Tam žije nejvíc lidí s českejma předkama. Prodavaj tam Kolatche a jednou ročně se navlíknou do něčeho co vypadá jako moravský kroje. V roce 2013 tam vybouchla továrna na hnojiva. Šlupka jako kráva, na yt se dá najít několik videií.
Dík za info 👍
https://youtu.be/jzDC3iKbTzY?t=85
Díky za info, ale trochu to poupravím, poměrem tam žije nejvíce lidí s českejma předkama. Nejvíce Čechoameričanů žije samozřejmě v Chicagu (přes 110 000).
Nenapsal jsem to přesně. Nejde o celkovej počet, ale o poměr, skoro polovina Westu ma český kořeny.
Dík. Hned jsem měl v práci co študovat 😄
Jó v práci se toho člověk dozví...😁
Mě by zajímalo při jaké rychlosti vyskakovali ti strojvůdci. 😃 Celkově hodně podařená akce. 😃
  • LUF
  • 14.07.2020 00:56
Mohli vyskočit hned při rozjezdu. Mašina nemá převodovku ani volant 🙂
To byli právě ti 2 mrtví 😃 😃