Zpět na zeď

13. července

Řízená srážka vlaků

15.září 1896 se v texaské poušti sešlo na 40 000 lidí, aby vidělo řízenou srážku vlaků, kterou předvedly Missoursko-texaské dráhy. Na místě plánované srážky tak na jeden den vzniklo improvizované městečko, druhé největší ve státě Texas. Byla zde postavena speciální trať a na ní proti sobě stály dvě parní lokomotivy ve vzdálenosti šesti kilometrů. Pak se zatopilo pod kotlem a obě lokomotivy, které táhly navíc několik nákladních vagonů, se proti sobě rozjely rychlostí 75 km/h. Strojvůdci vyskočili. Při srážce nastala ohromná exploze - oběma lokomotivám vybuchly jejich parní kotle. Velké úlomky kovu se rozletěly všude kolem - dva lidé byli zabiti, několik dalších zraněno. Oficiální fotograf akce přišel o oko a celé to skončilo obrovským skandálem.

#kosik

9.7/10
  • Komentářů: 31
  • |

Komentáře

To bylo u městečka West. Tam žije nejvíc lidí s českejma předkama. Prodavaj tam Kolatche a jednou ročně se navlíknou do něčeho co vypadá jako moravský kroje. V roce 2013 tam vybouchla továrna na hnojiva. Šlupka jako kráva, na yt se dá najít několik videií.
Dík za info 👍
https://youtu.be/jzDC3iKbTzY?t=85
Díky za info, ale trochu to poupravím, poměrem tam žije nejvíce lidí s českejma předkama. Nejvíce Čechoameričanů žije samozřejmě v Chicagu (přes 110 000).
Nenapsal jsem to přesně. Nejde o celkovej počet, ale o poměr, skoro polovina Westu ma český kořeny.
Dík. Hned jsem měl v práci co študovat 😄
Jó v práci se toho člověk dozví...😁

Zobrazit celou diskuzi