Zpět na zeď

17. července

Skandál ve Formuli 1

Před startem závodu Formule 1 v Rakousku se uskutečnil ceremoniál, během něhož měli jezdci pokleknout na podporu hnutí Black Lives Matter. Akce však skončila velkým skandálem, protože šest jezdců zůstalo stát - Rus Daniil Kvjat, Fin Kimi Raikkonen, Španěl Carlos Sainz, Holanďan Max Ferstappen, Francouz Charles Leclair a Ital Antonio Giovinazzi. První s odpovědí přišel Kimi Raikkonen, který v historii Finska nenašel zneužívání černochů jako otroků. Pak se o slovo přihlásil ruský jezdec. „Když navrhli klečení jako gesto boje proti rasismu, bylo to pro mě trochu nepochopitelné. Protože je to proti mé mentalitě Rusa, který klečí jenom před Bohem, vlastí a ruskou vlajkou“ řekl Daniil Kvjat. Nakonec konstatoval, že je proti rasismu, ale ruská mentalita mu zabránila padnout na kolena před Black Lives Matter (BLM).

"Podle mě záleží na faktech a chování v každodenním životě spíš než na formálních gestech, které v některých zemích mohou být považována za kontroverzní. Nepokleknu, ale to ani v nejmenším neznamená, že proti rasismu bojuji méně než ostatní," uvedl monacký pilot Ferrari Leclerc.

"Na rovnosti a boji proti rasismu mi hodně záleží, ale mám za to, že každý má právo vyjádřit se podle svého," napsal Nizozemec Verstappen z Red Bullu.

V rozporu se všemi tradicemi, které jsou již starší 70 let, se letos bude celý šampionát „Formule 1“ konat bez diváků. Slavnostní předání cen se také změní. Nebude žádné pódium a významní hosté, kteří by předali poháry vítězům. Vítěz a dva další jezdci budou muset nastoupit na startovní čáru, zastavit na ní auta, a vylézt z nich. Přijde k nim bezpilotní vozík, který přiveze vodu, čepice, masky a ručníky. Poté k nim přijde člověk v roušce a provede krátký rozhovor. Jezdci půjdou na mini–pódia určená na slavnostní předání cen. Následně, co odehrají hymny, si jezdci vyzvednou poháry, které stojí před nimi. Podpora proti rasismu a diskriminaci vyústila v přelakování vozů Mercedes na černou a na některých automobilech se objevily duhové vzory. Ano, nebuďte překvapeni, podpora LGBT přichází ruku v ruce s povinnou podporou černochů, tento trend již oznámili v NHL a namalovali symboliku hokejové ligy v barvách LGBT.

#kosik

9.3/10
  • Komentářů: 50
  • |

Komentáře

Ty vole to je tak směšný.....
Vsak jo vole negrum se budem podrizovat jak si piskaj jinak je to neucta ale to ze je pro nekoho ponizujici pokleknout jak to rekl to nikoho nezajima jak chtej respekt kdyz sami nerespektujou ? Nasrat .
  • H34D
  • 30.07.2020 00:22
T
Tak zrovna u Hammiltona tohle teatrální gesto vypadá fakt hodně směšně vzhledem k tomu jak se má . . .
  • H34D
  • 25.07.2020 16:21
all lives materrs!
Ještě si měli oblést tričko SUCK MY BIG BLACK BALLS
"oblést" no ty vole 😃
mali by zakazat cervenu farbu ferrari, podla mna je prilis sovinisticka a neloajalna, rovnako ako znak zrebca, mali by to zjemnit do ruzovej a do znaku dat duhove srdiecko, obmedzit vykon motoru na 50 koni, soferom by mala byt zena a minimalne polovica technikov v pit stope by mali byt cernosi zo slabsich socialnych vrstiev
lepší by byl duhový jednorožec, a sockonegři určitě budou rychle umět sundat kola, v tom nevidim problem, jenom je to chce přivázat aby s nima daleko neutekli.
  • ntz
  • 20.07.2020 21:10
curak rusak v kleku kouri popovi s hodinkama za 3 mega, na to kouka z bust lenin, stalin a putin a cele to je ve stinu hnusnyho ruskyho hadru se srpem a kladivem ... fakt, idiota kus, je to prece rus .. ostatni celkem v pohode, jsem po operaci kolena, taky bych si neklekl ale to neznamena, ze nejsem proti rasismu ...
ty bys černochovi klidně i vykouřil, ne jen před ním poklekl
To je už slušná chujovina. Kam se poděl zdravý selský rozum.
Milióny parazitů na slávě se přiživuje! Jak pošpinit druhýho a závody kdo víc bonzuje! Mračno zlodějů se na ulicích pohybuje! Jenže proti tomu tady dávno nikdo nebojuje! Jsi Čech, Čech, Čech tak si toho važ! Jsi Čech, Čech, Čech a narovnat se snaž! Jsi Čech, Čech, Čech a Čechům dělej čest! Přelez, přeskoč, ale NIKDY NEPOKLEKNI!!!