Útok v supermarketu v Buffalu

15. května

14. Května 2022, Buffalo, New York, USA: 18letý střelec Payton Gendron ve vojenském oblečení, včetně neprůstřelné vesty a helmy, zahájil palbu z pušky v supermarketu Tops Friendly, což úřady označily za "zločin z nenávisti a rasově motivovaný násilný extremismus". V sobotu odpoledne zabil deset lidí a tři další zranil, než byl zatčen. Jedenáct z obětí jsou černoši a dvě běloši. Ke střelbě došlo v převážně černošské čtvrti několik kilometrů severně od centra Buffala. Střelba byla živě vysílána na streamovací platformě Twitch nejméně dvě minuty, než služba ukončila jeho přenos.

 

Střelec nejprve před obchodem zastřelil čtyři lidi, z toho tři smrtelně. Uvnitř obchodu na střelce několikrát vystřelil člen ochranky, který byl vysloužilým policistou z Buffala, a zasáhl ho, ale kulka zasáhla střelcovu neprůstřelnou vestu a neměla žádný účinek a střelec poté ochranku zabil.

 

Buffalská policie, Dvacetiletí Braedyn Kephart a Shane Hill vjeli na parkoviště právě ve chvíli, kdy střelec vycházel.

Policisté řekli: "Stál tam se zbraní u brady. Říkali jsme si, co se to sakra děje? Proč má ten kluk u obličeje zbraň?". "Padl na kolena, strhl si helmu, upustil zbraň a policie ho zatkla".

 

Gendron byl v sobotu večer obviněn u soudu z vraždy prvního stupně a byla na něj uvalena vazba bez možnosti kauce. Další soudní slyšení je naplánováno na příští týden.

6.3 /10

VOSIČKA

Zhlédnuto: 26 340x Hodnocení: 6.3/10 Komentářů: 49 Kategorie: video

Značky: smrt , vražda , pov , zranění , rasismus , střelba , teenager , černoška , new york , černoch , útočná puška , ozbrojenec , živý přenos

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
ten beloch co se mu strelec omluvil na konci videa si asi pak mohl jit vymenit trenky

Zobrazit celou diskuzi