Válka na Ukrajině #114

16. února

2. únor 2023, Artemivsk, Doněcká, Ukrajina: Řízená střela zabila amerického humanitárního pracovníka Peta Reeda na Ukrajině.

 

Peta Reeda s největší pravděpodobností zabil úmyslný útok, nikoliv náhodný útok. Není jasné, zda útočníci věděli, že je se skupinou humanitárních pracovníků.

 

Zhruba minutu poté, co americký zdravotník Pete Reed a tým humanitárních pracovníků začali v ukrajinském městě Bachmut ošetřovat zraněného civilistu, byli terčem útoku. Reed, bývalý dobrovolník americké námořní pěchoty působící na frontových liniích, byl zabit a několik jeho kolegů bylo zraněno.

 

Dobrovolníci na místě zpočátku přičítali zásah náhodnému ruskému ostřelování. Analýza jednotlivých záběrů videozáznamu však ukazuje, že neozbrojený Reed zemřel při cíleném zásahu řízenou střelou vypálenou ruskými vojáky.

 

Není jasné, zda Rusové věděli, že skupinu tvoří humanitární pracovníci. Jejích konvoj však měl označení, které mělo Rusům signalizovat, na jaký typ vozidel útočí. Jedno z vozidel bylo jasně označeno červeným křížem a typ zbraně použitý při útoku - laserem naváděná protitanková střela - se obvykle vypálí, když střelec spatří a vybere cíl. Nicméně konkrétní cíl zásahu, bílá dodávka Mercedes-Benz, neměla žádné jasně viditelné zdravotnické označení.

5.0 /10

VOSIČKA

Zhlédnuto: 7 828x Hodnocení: 5.0/10 Komentářů: 76 Kategorie: video

Značky: smrt , zásah , rusko , válka , ukrajina , výbuch , dodávka , střela , zdravotník , řízená střela

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Podle únorové zprávy OSN už na Ukrajině zemřelo přes 7 000 civilistů od začátku konfliktu. Neustále jsme krmeni tím, jak Rusové masakrují civilisty, ale zdá se, že i v tomhle jsou to pořádní amatéři. Jen se podívejte na Němce, ti zvládli během jednoho dne zabít 40 000 lidí ve Stalingradu. A během obléhání Leningradu zemřelo dokonce víc jak milion lidí. Inu, Rusáci se mají co učit. O mrtvých civilistech během válek USA vůbec nemluvě...
Vážně je potřeba ti vysvětlovat, že ten údaj "7000", je potvrzených úmrtí? Kolik jich rusáci zabili např. při obléhání Mariupolu se nikdy nedozvíme. Máš ty svůj odhad?
Podívej Blacku, každý má své pravdy a nikdo, nikdo ani ty, který jsi zaujatý russkim mirem, nikdy nezjistí kolik lidí tam zheblo. Pěkný to ale nebude. Těch 7000 je údaj k ničemu.
Podívej Blacku, každý má své pravdy a nikdo, nikdo ani ty, který jsi zaujatý russkim mirem, nikdy nezjistí kolik lidí tam zheblo. Pěkný to ale nebude. Těch 7000 je údaj k ničemu.
pro dementy se určité věci musí psát opakovaně a stejně je nepochopí, přesně jako ty. zkusím taky 🤣 oficiální udaj mrtvých civilistů v OSN je cca 7k lidí. Pokud by rusko chtělo, celou Ukrajinu srovná se zemí za pár minut. Arzenál k tomu má dostatek, že se tobě realita nelíbí, protože nezapadá do toho čemu věříš s realitu nijak nezmění.
Jenže Tobě se nelíbí taky a přesně z téhož důvodu. A že zrovna ty s blackem se tady budete ohánět tou západní prohnilou OSN. No fuj. No pokud by jakákoliv jaderná velmoc chtěla kohokoliv srovnat, tak to zvládne taky za pár minut. TAKŽE TAK!
wow, ty si chytrá hlavička... opravdu by jakékoliv jaderná mocnost mohla během chvíle zničit nepřátelský stát? ty jooo a na to si přišel úplně sám?? nevěřím 😆😆 a teď mi jen napiš, proč se do takové jaderné velmoci západ pouští? proč západ říká, že Rusko musí být poraženo? si jenom debil, proto píšeš takový sračky.

Zobrazit celou diskuzi