Zpět na zeď

30. dubna

Vrah prostitutek

Wayne Adam Ford (narozen 3. prosince 1961) - americký sériový vrah, který v letech 1997 a 1998 zabil čtyři ženy. Ford se narodil v Petalumě v Kalifornii jako druhý syn amerického otce a německé matky (rodiče se rozvedli když mu bylo 10 let). V listopadu 1980 byl tehdy 18letý Ford sražen opilým řidičem, což mu způsobilo poranění hlavy a drasticky to změnilo jeho osobnost (později se zjistilo, že měl vážnou poruchu osobnosti). Zanechal střední školy a nastoupil k námořní pěchotě, kde sloužil 6 let, než byl v roce 1985 čestně propuštěn. Již v roce 1983 u něj začaly problémy a byl na tom psychicky špatně, což si dokonce vyžádalo několik hospitalizací a mnoho zápisů o přestupcích v jeho armádní složce. Okolo roku 1993 měl za sebou řadu problémů se zákonem - týral zvířata, zbil a okradl prostitutku a měl orální sex s 15letou dívkou, za což si odpykal krátký trest odnětí svobody. V době svého zatčení již pracoval jako řidič kamionu na dlouhé vzdálenosti. Toto povolání mu později umožnilo zabíjet ženy po celých Spojených státech a Kanadě. Byl dvakrát ženatý, ale vždy to rychle skončilo rozvodem. Se svou druhou manželkou Elizabeth se oženil v roce 1994 a o rok později e jim narodil syn Max. V roce 1996 se rozvedli a Elizabeth získala Maxe do péče, což Ford nesl těžce. Během cest kamiónem často využíval sexuálních služeb prostitutek, a právě ty začal i zabíjet, aby si vybil hněv na svou bývalou manželku. 17. října 1997 Ford zabil svou první oběť, identifikovanou pouze jako Jane Doe nebo „Torso Girl“, kterou znásilnil, zavraždil a rozřezal. Její trup našel o několik dní později lovec kachen. O několik měsíců později zvedl a uškrtil lasvegaskou prostitutku Tinu Gibbs, její tělo bylo nalezeno až měsíc poté. Jeho třetí obětí byla Lanett White, kterou naložil do kamionu v kanadském Ontariu - její tělo bylo o několik dní později nalezeno v zavlažovacím kanálu. Za další měsíc zabil Patriciu Tamez, po jejíž vraždě se Ford začal modlit k Bohu a přemýšlet o sebevraždě.

Své oběti většinou znásilnil a poté bodl nebo uškrtil. Poté je zmrzačil nebo rozřezal (zejména odřezával prsa) a kusy těl rozptýlil v divočině. Ford tvrdil, že byl během vražd tak opilý, že by ho nepřekvapilo, kdyby s nimi prováděl nekrofilii (nedokázal s jistotou říci, jestli to skutečně udělal). Některé části těl byly nalezeny v jeho mrazáku a vykazoval známky toho, že se je pokusil uvařit.

V listopadu 1998 vešel do kanceláře šerifa okresu Humboldt v Kalifornii, kde se přiznal, že zabil a rozřezal čtyři ženy. Jako důkaz vytáhl z kapsy sáček s odřízutými ňadry Patricie Tamez. Ford šokovanému policistovi řekl, že má výčitky svědomí ohledně svých zločinů, které spáchal z nenávisti ke své bývalé manželce, a ne kvůli touze ublížit obětem. Také se doznal kvůli obavám, že svou exmanželku zabije a z Maxe bude sirotek. 27.června 2006 byl shledán vinným ze čtyř vražd prvního stupně a v srpnu odsouzen k trestu smrti. V současné době se 59letý Ford nachází v cele smrti ve věznici San Quentin. #kosik

8.2/10
  • Komentářů: 16
  • |

Komentáře

Jo u nás by dostal max 4 roky a za dva by byl propuštěnej za dobrý chování.
Tak nakonec happy-end.
Ten oralni sex, to on lizal patnacku nebo patnacka kourila jeho? Ja jen abych si upresnil jestli to taky byla kurva nebo obeť.
Jako důkaz vytáhl z kapsy sáček s odřízutými ňadry Patricie Tamez. Tak to Patricie neměla moc velké kozy, když se obě vešly do kapsy...
Celkem sympaťák
Já měl vždycky za to, že přiznání je polehčující okolnost. Jako upřímně, došel tam, přiznal se, litoval toho (v tomhle případě asi fakt upřímně) a udělal to, aby už nikomu dalšímu neublížil... 🤔 Jiní zmrdi, které museli dlouho hodit to tam uhráli na doživotí, výměnou za přiznání. Měl se nejdřív zeptat právníka.
A přitom vypadá, že by mouše neublížil.. 😂
takže za to celý může vožralej řidič kterej ho srazil, a Wayne kvůli němu vyfasuje křeslo !😏
Z výrazu tváře lze usoudit, že má lidi rád... Ale zase v Minneapolis by se s pouličním zločinem co se jim tam rozmohl asi rychle vypořádal...
Může se klidně stát, že ještě posedí pěkných pár let, než to bude neodvratitelně definitivní(poslední instancí je omilostnění guvernérem státu, kde je uvězněn.) Jeho den Dje mu oznámen několik týdnů dopředu, má tedy čas se na něj duševně připravit a smířit se s Bohem i sám se sebou. Amen.