Zpět na zeď

22. července

Wrestler Georg Hackenschmidt

Baltskoněmecký zápasník Georg Hackenschmidt (1.srpna 1877-19.února 1968, 175 cm, 99 kg) v roce 1907.

Georg se věnoval gymnastice, plavání, cyklistice, zápasu, vzpírání a kulturistice. Vyvinul moderní metody posilování - vymyslel bench press a je po něm pojmenován hack squat (dřep s činkou za zády). Zdůrazňoval, že pro vrcholové sportovce je nutná psychická i fyzická pohoda, k níž vede správná životospráva. Z toho vycházel i jeho filozofický a mystický systém, který propagoval v řadě knih. Absolvoval reálné gymnázium v Dorpatu a pracoval v Lausmannově továrně v Revalu. Jako reprezentant Ruska v roce 1898 ve Vídni vyhrál neoficiální mistrovství Evropy v zápasu. Vytvořil také světový rekord ve vzpírání, když jednou rukou zvedl 115,4 kg. Pak absolvoval armádní službu u Preobraženského pluku a od roku 1900 jezdil po světě jako profesionální zápasník s přezdívkou „Ruský lev“. Stal se sportovním idolem své doby, Theodore Roosevelt o něm prohlásil: „Kdybych nebyl prezidentem Spojených států, chtěl bych být Georgem Hackenschmidtem.“ V roce 1905 se stal historicky prvním profesionálním mistrem světa ve wrestlingu. Neporažen zůstal do roku 1908, kdy ho o titul připravil Frank Gotch. Gotch vyhrál také odvetu v roce 1911, po níž Hackenschmidt ukončil sportovní kariéru a usadil se v Londýně (v roce 1946 získal britské občanství). Ovládal sedm jazyků, známé bylo také jeho přátelství s Harry Houdinim a Georgem Bernardem Shawem (irský dramatik, nositel Nobelovy ceny za literaturu). Byl také porotcem kulturistické soutěže Mr. Universe. V roce 2016 byl posmrtně uveden do Síně slávy World Wrestling Entertainment.

#kosik

9.4/10
  • Komentářů: 20
  • |

Komentáře

Fotr Grznára
Na ľavej fotke vyzerá ako Mikuláš Černák...
Boha tady je zase expertu na steroidy 🤣 To jsem ani necekal, u tak inspirativniho prispevku
stereoidy
Si děláš prdel v polovině 19 století a krom toho že se dožil v té ´´době´´ 89 let.Každej co drogoval šel do penálu o 30% dřív do hrobu.Tomu nevěřím ani za mák , že drogoval!Jediný co v té době bylo k dispozici byl kokain apod. látky ale ne stimulační a růstové prostředky!
cocain je ale stimulant..jenze posilovat na nem je asi jako ucit e plavat v bazenu co 50cm....
Tohle byla ještě poctivě vydřená,čistá svalovina.Ne jak ty dnešní zavodněný pitomci,co sežerou nějakou mrdku a jdou si honit ego na 15 letejch puberťácích u vstupu na diskotéce.
Jen abych se dovzdelal, tak Ti steroidovi pitomci maji tu vodu v igelitacich pod kuzi a nebo jejich telo tvori voda zhruda ze 70 %, stejne jako u "nesteroidnich"?
já tam nic o steroidech nečtu, tak třeba měl na mysli různé směsi s kreatinem
Pravda, to jsem si asi domyslel. Ale pokud vymenim slovo "steroidovi" za "kreatinovi", otazka zustane porad stejna, zajimalo by me kam se ta voda jako uklada jinak a co tam misto vody maji "cisti" cvicenci?
Tak možná (mu) nejde o to, co tam mají, ale jakým úsilím toho dosáhli…
Riadna kasňa
Když mi odteď někdy někdo řekne, že ten týpek je řízek nebo kořen, tak si představím tady toho týpka. Protože ten je fakt řízek.
na první foto je nějaký tlouštík, na druhé Ben Affleck nabušený před kdovíkterým filmem
doporučuji knihu The Way To Live: In Health and Physical Fitness
Ja ti doporučuji knihu: Jak nebýt nudný kokot.
Já ti doporučuji držet tu tvou smradlavou hubu
mate ich ako pdf-ka?
Narodil se v době, kdy lidstvo nevědělo co je to automobil a zemřel v době, kdy lidi lítali do vesmíru.
Průkopník a asi nebyl ani blbej 😄 na tu dobu, měl asi slušnou formu