Zabití George Floyda

28. května

25.května 2020, Minneapolis, USA: 46letý Afroameričan George Floyd zemřel v Minneapolis poté, co mu bělošský policista sedm minut klečel na krku. Ve videu je slyšet, jak Floyd prosí policistu, aby ho pustil, protože nemůže dýchat. Poté ztratil vědomí a musela být přivolána záchranka. Podle policie zemřel o několik okamžiků později v blízké nemocnici.

Floyda přijeli zatknout na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Našli jej v autě a podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem omamných látek.

Ve městě již kvůli tomu včera proběhly nepokoje, při kterých policie rozháněla demonstranty slzným plynem a zábleskovými granáty. Podle listu The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Na policisty házeli lahve a nazývali je prasaty.

K pondělnímu incidentu se už vyjádřil i prezident USA Donald Trump. Označil jej za „velmi smutnou a tragickou událost“ a dodal, že „spravedlnosti bude učiněno zadost”. Starosta města vyzval na tiskové konferenci k tomu, aby byli čtyři zúčastnění policisté obviněni. Ti byli sice dočasně propuštěni, žádný z nich ale zatím není ve vazbě.

5.6 /10

košík

Zhlédnuto: 24 564x Hodnocení: 5.6/10 Komentářů: 104 Kategorie: video

Značky: video, usa, smrt, udušení, policie, zatčení, zásah, akce, policista, minnesota, policejní brutalita, koleno, černoch, pachatel, krk, minneapolis

Komentáře

Souhlasim s tim, ze ten fizl je zmrd a mel by jit sedet, ale tim, ze vyjdu do ulic delat bordel a rabovat obchody, dosahnu tak leda zvyseni dani. Zajimavy, co jsem videl, tak mezi tema co napadli tu policejni stanici, bylo i hodne bilejch, takze uz to neni jen "vec cernejch", nicmene se porad nemuzu zbavit pocitu, ze jim nejde vylozene o spravedlnost, ale aby si mohli do neceho kopnout.
Ja vzdy razil heslo ze muslimove ani cerny nejsou problem ale my sami jsme problem to ze to umoznujem je problem takze nehledat problemy mezi barevnyma ty maj i duvod nas nenavidet ale zradci...zradci ty jsou to nejhorsi zlo a alfa omega
Btw tady usmevnej pohled toho cernocha z novejch Star Wars: https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aO7V493_460swp.webp
Defakto ten skurvenej negr rika ze nenavidi belochy protoze kdyz vam negr rekne ze nema rad rasisty mysli tim ze nema rad belochy
  • Jens
  • 28.05.2020 14:09
To je ten druh lidí, kterým jde jen o to aby něco ničili, využijí jakoukoliv příležitost vybít si vlastní frustraci a je jedno pod jakou záminkou. Tam barva kůže nehraje roli.

Zobrazit celou diskuzi