Zabití George Floyda

28. května

25.května 2020, Minneapolis, USA: 46letý Afroameričan George Floyd zemřel v Minneapolis poté, co mu bělošský policista sedm minut klečel na krku. Ve videu je slyšet, jak Floyd prosí policistu, aby ho pustil, protože nemůže dýchat. Poté ztratil vědomí a musela být přivolána záchranka. Podle policie zemřel o několik okamžiků později v blízké nemocnici.

Floyda přijeli zatknout na základě udání, že chtěl v samoobsluze zaplatit padělaným šekem. Našli jej v autě a podle policejní zprávy se strážníkům vzpouzel a byl pod vlivem omamných látek.

Ve městě již kvůli tomu včera proběhly nepokoje, při kterých policie rozháněla demonstranty slzným plynem a zábleskovými granáty. Podle listu The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Na policisty házeli lahve a nazývali je prasaty.

K pondělnímu incidentu se už vyjádřil i prezident USA Donald Trump. Označil jej za „velmi smutnou a tragickou událost“ a dodal, že „spravedlnosti bude učiněno zadost”. Starosta města vyzval na tiskové konferenci k tomu, aby byli čtyři zúčastnění policisté obviněni. Ti byli sice dočasně propuštěni, žádný z nich ale zatím není ve vazbě.

5.6 /10

košík

Zhlédnuto: 24 489x Hodnocení: 5.6/10 Komentářů: 104 Kategorie: video

Značky: video, usa, smrt, udušení, policie, zatčení, zásah, akce, policista, minnesota, policejní brutalita, koleno, černoch, pachatel, krk, minneapolis

Komentáře

vratim se k incidentu kdy vojaci prejedou toho islamistu a opet ''ochranci zakona'' zari...tohle se muze stat kazdemu z vas takze me prosim priste neoznacujte za slunicko vy mamrdi armada a policie sou zkurvene svine a chrani jen svoje a majetnych lidi zajmy...
Mně se to stát nemůže protože, neplatím ničím falešným nebo kradeným, nefetuju a kdyby mě chytil policista, tak bych nekladl odpor. Kdyby všechna uvedená kritéria dodržoval, tak mohl dál v klidu poskakovat po banánovníku.

Zobrazit celou diskuzi