Záchytka, útulek + hledaný mladík

04. května

28.dubna 2021, Praha, ČR: Hlídka strážníků jela do stanice metra Palmovka řešit problém s opilým mužem, který měl s sebou psa. Ten pobíhal po vagónu a bránil svého pána. Po nějaké době se jim konečně podařilo muže probudit a společně se psem dostat na nástupiště. Muž, zjevně omámen alkoholem či drogami, měl problém sám se sebou. Vystrašený pes ho chtěl bránit a byl agresivní. Aby zajistili bezpečnost všech, jeden ze strážníků šel do auta pro náhubek. U výstupu směrem k autobusovému nádraží si všiml mladíka, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Po kontrole totožnosti ho vyzval, aby jej následoval a vrátil se zpět na nástupiště. Muže z vagonu, u kterého hlídka stále neznala totožnost, pak strážníci vyzvali, aby psa zajistil. Situace kolem psa se pokusil využít hledaný 17letý mladík a chtěl z místa utéci. Jeho pokusem se pak zřejmě inspiroval také muž z metra, i on se snažil nenápadně zmizet. Také jeho pokus ukončili strážníci donucovacími prostředky včetně pout. Mladík byl posléze převezen k dalšímu opatření na služebnu státní policie. Po zjištění totožnosti byla u 41letého muže provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 1,3 promile. Záchranná služba ho pak převezla do nemocnice a jeho pes putoval do trojského útulku. Přestupkovým chováním dotyčného se bude zabývat správní orgán. 

Strážníci z Hlídkového útvaru se nepohybují v prostředcích městské hromadné dopravy jen kvůli bezpečnosti či kontrolám mimořádných opatření. Velmi často spolupracují se zaměstnanci Dopravního podniku – revizory, dozorčími, řidiči tramvají a autobusů. 

Zdroj: MP Praha

8.3 /10

košík

Zhlédnuto: 16 571x Hodnocení: 8.3/10 Komentářů: 54 Kategorie: video

Značky: video, zatčení, zásah, akce, bodycam, cctv, česká republika, majitel, zvíře, alkohol, opilost, pes, praha, metro, evropa, pachatel, nástupiště

Komentáře

Volič Pirátů jak vidno 👍
Vzhledem k jeho ošacení a celkové vizáži bych ho tipoval spíše na SPD či jiný póvl.
To byl útěk jak kráva od toho cigoše teda :DD
Odsiraji tu nejhorsi praci, nikdy nevi, kdy na ne takovyhle lidsky hovno vytahne infikovanou jehlu nebo nuz. Klobouk dolu!
městapo a double, to budou prémie ! 😉
Nechápu, na co ten městskej jouda čekal, když ulovil osobu v CP. Pouta nasadit hned a ne si ho odvádět jak buzíček protituta do hotýlku. Se spoutanýma rukama za zády se blbě zdrhá. I průměrně chytrému šimpanzovi muselo být jasné, že zadržený bude chtít při první příležitosti vzít kramle.
maji davat pouta na nohy, to je teprve prdel
Docela slušný 2v1
Jako pro tyhle kluky z MP palec nahoru. Vše zvládli v klidu, bez hysterie a přitom rychle a zbytečných pohybů.
To video je tak podezřele setříhané že nevím zda je v právu ten pes nebo Hmaty&chvaty
Ten pes se jmenuje Hmaty&Chvaty 😅
bylo by na zvážení vytvoření nějakých omezení co se vlastnění psů týče.. jo, zní to trochu komoušsky zas lidem rozkazovat co můžou a co ne, ale kdyby se to vymyslelo nějak rozumějc..třeba v případě nad xx kg váhy psa...
ale jo, skoro jim utek