Záchytka, útulek + hledaný mladík

04. května

28.dubna 2021, Praha, ČR: Hlídka strážníků jela do stanice metra Palmovka řešit problém s opilým mužem, který měl s sebou psa. Ten pobíhal po vagónu a bránil svého pána. Po nějaké době se jim konečně podařilo muže probudit a společně se psem dostat na nástupiště. Muž, zjevně omámen alkoholem či drogami, měl problém sám se sebou. Vystrašený pes ho chtěl bránit a byl agresivní. Aby zajistili bezpečnost všech, jeden ze strážníků šel do auta pro náhubek. U výstupu směrem k autobusovému nádraží si všiml mladíka, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Po kontrole totožnosti ho vyzval, aby jej následoval a vrátil se zpět na nástupiště. Muže z vagonu, u kterého hlídka stále neznala totožnost, pak strážníci vyzvali, aby psa zajistil. Situace kolem psa se pokusil využít hledaný 17letý mladík a chtěl z místa utéci. Jeho pokusem se pak zřejmě inspiroval také muž z metra, i on se snažil nenápadně zmizet. Také jeho pokus ukončili strážníci donucovacími prostředky včetně pout. Mladík byl posléze převezen k dalšímu opatření na služebnu státní policie. Po zjištění totožnosti byla u 41letého muže provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 1,3 promile. Záchranná služba ho pak převezla do nemocnice a jeho pes putoval do trojského útulku. Přestupkovým chováním dotyčného se bude zabývat správní orgán. 

Strážníci z Hlídkového útvaru se nepohybují v prostředcích městské hromadné dopravy jen kvůli bezpečnosti či kontrolám mimořádných opatření. Velmi často spolupracují se zaměstnanci Dopravního podniku – revizory, dozorčími, řidiči tramvají a autobusů. 

Zdroj: MP Praha

8.3 /10

košík

Zhlédnuto: 16 567x Hodnocení: 8.3/10 Komentářů: 54 Kategorie: video

Značky: video, zatčení, zásah, akce, bodycam, cctv, česká republika, majitel, zvíře, alkohol, opilost, pes, praha, metro, evropa, pachatel, nástupiště

Komentáře

To by se u nás v Ostravě stát nemohlo
Protože tam nemáte metro pičo 😃
No, to taky. A taky tam nemají čokly. Všechno co se hýbe cikáni sežerou.
Aha, to mě nenapadlo, no jo

Zobrazit celou diskuzi