Zastřelení magora u newyorské katedrály

10. ledna

13.prosince 2020, New York, USA: Newyorská policie zastřelila na schodech katedrály sv. Jana Božského 52letého Luise Manuela Vasqueze, který po vánočním koncertu začal střílet ze dvou pistolí.

Před střelbou se na schodišti konal koncert chrámového sboru, jehož členové stáli v rozestupech od sebe na kamenných schodech v rouškách kvůli pandemii koronaviru. Koncert právě skončil, když od kamenného sloupu v horní části schodiště vykročil střelec v černém oblečení, rouškou na obličeji a s bílou kšiltovkou. V rukou držel stříbrnou a černou pistoli a začal střílet. Vasquez nejprve střílel do vzduchu a na policisty opakovaně křičel „Zabij mě!". Patnácti ranami jej pak zlikvidovali tři přítomní strážci zákona - detektiv, seržant a řadový policista, který přiběhl z nedaleké nemocnice. Tam také Vasquez později zemřel na střelné poranění hlavy. V jeho batohu se našel kanystr s benzinem, lano, drát, nože a bible. V kapse mu byl nalezen papír s poznámkami, že obviňuje vládu USA z okrádání Latinské Ameriky a plánuje v katedrále zajmout rukojmí. Jeho požadavkem mělo být to, aby americká vláda, podniky a banky poskytly finance na pomoc chudým latinoameričanům v regionu. Dále napsal, že rukojmím neublíží, pokud budou jeho požadavky splněny, ačkoli neočekával svůj návrat domů.

Policejní komisař označil zásah strážců zákona jako hrdinský.

Vasquez, který se v roce 1976 přistěhoval s rodinou do USA z Dominikánské republiky, byl v roce 1990 zatčen za střelbu na policisty a jednu ženu. Také byl obviněn z prodeje marihuany policistovi v utajení. Jeho sestra Maria Vasquez-Montalvo uvedla, že se po návratu z vězení v roce 1995 změnil. Bachaři ho prý zbili tak, že přišel částečně a sluch a utrpěl zlomeninu nosu. Strávil měsíce na samotce a své rodině tvrdil, že ztrácí rozum. Byl prý psychicky narušený a jeho duševní stav se během pandemie ještě zhoršil.

Federální imigrační soudce dokonce po jeho propuštění v roce 1995 nařídil deportaci zpět do Dominikánské rep., ale Vasquez úspěšně požádal o opětovné otevření případu a v roce 2017 mu byla udělena výjimka.

7.6 /10

košík

Zhlédnuto: 16 596x Hodnocení: 7.6/10 Komentářů: 40 Kategorie: video

Značky: video, usa, smrt, policie, zásah, nebezpečí, akce, magor, útok, zastřelení, blázen, terorismus, terorista, new york, manhattan, sebevrah, ozbrojenec, katedrála

Komentáře

Fotka 3 - jediný Asiat má dobře nasazenou roušku 😃
se to klukum v ty americe nejak zacina srat
Moc promyšlený to neměl. No, američan...
Bereš svý prášky?
Jo, beru. Vždycky v šest jeden a půl modrého. Proč? Co se ti nezdá?
Dominikánec ty blbe dokážeš aspoň pochopit psaný text ? 😀🖕 a nebreč zas že sem si na tebe zasedl
Američan, evropan, asiat, afričan ... obyvatel daného kontinentu. Dominikánská republika leží kde? Dokážeš aspoň pochopit psaný text? 😃🖕
radši tady pridej neco o Vatikanu jaryne
Lepící páska, provazy, benzín. Vypadá to, že se chystal na slušnej mejdan.
Si to sepsal, aby náhodou nezapomněl, co dělat?
Jasnej důkaz toho, že migrace je nesmysl. Tohle byl ukázkový ekonomický migrant, který slyšel že v demokratických zemích lítají pečení holubi do huby. Jenže pro ty co něco dělají a né pro nefachčenka, co si válí doma prdel z podpory pracujících. Stejný model jako v EU. Demokracie musí mít nějaké pravicové pojistky, pokud je nemá nastává volný pád, který vidíme v SSSR, USA i EU.
Co když to byla součást koncertu a oni ho chladnokrevně oddělali? 😱 Za nedodržení bezpečnosti práce by měli přijít o prémie. Jenom jeden policajt měl pořádně nasazenou roušku.
Něco jako když v Bláznivé střele Drebin zastřelil 5 herců, kteří hráli Shakespeara v parku? 😁
Latina lives matter. Rekl bych ale, ze na rabovani je malo cernej