Zastřelení policisty v Novém Mexiku

21. dubna

4.února 2021, USA: 28letý Darian Jarrott ze Státní policie Nového Mexika kontroloval na dálnici Interstate 10 bílý pick-up Chevrolet, který řídil 39letý drogový dealer Omar Felix Cueva. Důvodem k zastavení bylo to, že okna na voze byla příliš zatmavená. Jarrott si během rozhovoru všiml v autě útočné pušky stylu AR-15 a požádal Cuevu, aby ji z bezpečnostních důvodů podržel. Cueva souhlasil, vylezl ven i se zbraní a Jarrotta na místě zastřelil. Ke střelbě došlo začátkem února v rámci protidrogové operace, na níž se podílelo několik národních agentur.

Na místo činu krátce poté dorazil agent vnitřní bezpečnosti, který státní policii ohlásil mrtvého důstojníka. Po 60kilometrové honičce byl Cueva dostižen a zabit při přestřelce (postřelen byl i jeden z policistů, ale přežil). Státní policie Nového Mexika novinářům sdělila, že Cueva byl na cestě do Las Cruces, kde měl mít schůzku kvůli drogám. Za sebou měl bohatou kriminální minulost - poprvé byl zatčen 13 letech za vandalismus, poté v mladistvém věku za opakované držení drog, ve 21 letech za obchodování s drogami, ve 26 letech za vloupání, ve 27 letech za porušení podmínky a ve 29 letech za držení a distribuci pervitinu.

Důstojník Darian Jarrott zahájil svou kariéru u dopravní policie, policistou se stal v prosinci 2014. V červenci 2015 složil přísahu u Státní policie Nového Mexika. Zanechal po sobě tři malé děti a letos se má jeho partnerce narodit čtvrté.

Komentáře

Proč jsou lidi takhle zlí, Esterko??! 😂

Zobrazit celou diskuzi