Zastřelení Raysharda Brookse

15. června

12.června 2020, Atlanta, USA: Kompletní video z pátečního incidentu, při kterém byl zastřelen 27letý Afroameričan Rayshard Brooks. Ten usnul ve svém voze ve frontě u fast foodu Wendy's a následně neprošel testem střízlivosti. Při zatýkání se začal s dvojicí policistů prát, podařilo se mu ukrást policejní taser a dát se na útěk. Když paralyzér namířil na policistu Devina Bronsana, vystřelil jeho kolega Garrett Rolfe ze své služební zbraně. Dvakrát zasáhl Brookse do zad, čímž mu způsobil poranění vnitřních orgánů a silné krvácení. Brooks zemřel krátce po operaci v tamní nemocnici. Důstojník Rolfe byl teměř okamžitě vyhozen z policejního oddělení města Atlanta a do 24 hodin po střelbě rezignoval i šéf policie Erik Shields. Ve své výpovědi Shields uvedl: „Je na čase, aby se město posunulo vpřed a vybudovalo důvěru mezi donucovacími orgány a komunitami, kterým slouží.“ 

Brooks si prý dal jen pár drinků na zdraví své dcery, která v sobotu slavila osmé narozeniny. Rodina "oběti" už má právníka, který do médií mluví o vraždě.

9.3 /10

košík

Zhlédnuto: 25 597x Hodnocení: 9.3/10 Komentářů: 193 Kategorie: video

Značky: video, usa, smrt, policie, zatčení, fightclub, taser, bodycam, cctv, zastřelení, sebeobrana, střelba, zmrd, alkohol, opilost, útěk, atlanta, černoch, pachatel

Komentáře

E.Shields prý odešla, protože nechtěla riskovat pomstu, která by ohrozila její rodinu.
ten policajt co prijel hned vypadal podezrele. hlaseni znelo asi: hele mame tu cerny maso na moznou porazku, kdo se hlasi?
normální zákrok, co zase těm opičkám vadí?
Tak jsem zvědavej, kdy začnou dělat policajti demonstrace (čti rabování a zapalování civilních podniků, který s daným incidentem nemají vůbec nic společnýho), protože vyhodili policajta, kterej dělal svoji práci. Celou dobu se k tomu negrovi chovali naprosto v pohodě, že na takový chování není negr připravenej, je věc druhá...
To zas bude vypleněných obchodů,hamba mluvit....
Já si myslím, že důstojník Rolfe byl oprávněně vyhozen z policejního oddělení, protože trefit černýho jen dvakrát a navíc do zad místo do hlavy, to je teda pěkná ostuda.
hele neco zkusíme jo?: Sem retardovanej krypl kterej je nespokojenej se svi životem a může za to system kterej me utlačuje. Já tady vidim policejní brutalitu, kdy občan USA neřídil auto, jenom ho prostě zaparkoval, policiste ho na základě jeho barvy pleti vyhmátli, a místo aby mu dali dejchnout tak ho 15minut šikanují, a oni ho vystresovali. Oni ho chtěli zabít. A kvůli takoveto blbosti, že se pokusil o útěk, ta ho zastřelili - absolutně zbytečně.
  • Aja
  • 16.06.2020 19:30
"Prostě" zaparkoval uprostřed cesty a blokoval průjezd ostatním autům, tak mu dali standardní test střízlivosti ve kterém neuspěl. Ze záznamu je jasně vidět, že policisté postupovali ukázněně. Takže podle vás až mne bude někdo pár minut stresovat, tak je to omluva, abych mu ukradl zbraň a začal po něm střílet? Chtěl bych vidět vás, jak byste reagoval, kdyby bezprostředně hrozilo, že vás takový grázl pošle v křečích na zem a budete na milost jeho libovůli.
ale pane, vy dobře víte jaká ta situace v USA je, a bavíme se o tomto kontextu.
Porušil zákon a při vymáhání zákona ještě zaútočil na policajty, žádný kontext s ničím tady není a souvislost s udušením arogantního zločince před pár týdny už vůbec ne. To jako kvůli jednomu pochybení teď budou černoši nepostižitelní a budou moci beztrestně útočit na policajty?
a je ten zákon napsán spravedlive? takhle zastrelit otce 4 dětí? chudáčci děti. Ty nemáš rád děcka ze s nima nesoucítíš ty zmrde? Pokud nelituješ jeho dětí tak si lidská zrůda! požaduji defunding policistů. Vlastně ty policisty vubec nepotrebujeme..na co..
Zákon je napsán úplně spravdlivě. Nikde není napsáno, že do černochů mají střílet a do bělochů ne. To, že černoši jsou problémovější skupina, vyplývá ze statistik trestné činnosti, takže toto je jen logický důsledek. Zmrd jsi možná tak Ty, když tady takhle tituluješ člověka za jeho názor a nic o něm nevíš. Že měl 4 děti a choval se jako hovado není chyba těch policajtů. Když mám děti, tak se chovám zodpovědně podle toho, abych se o ně mohl postarat.
Tyjo, ses docela dobrej, ale ted na tebe vytáhnu sluníčkové eso: Tvoje argumenty zní logicky, protože si přesvědčivý manipulátor, vlastně ty věříš tomu co ti církev a systém řekne a neuvědomuješ si že je to zlo, že si privilegovaná osoba a produkt patriarchátu který utlačuje..takže z tveho pohledu ten zákon sepsán spravedlivě je. Z meho pohledu střílení lidí a rodičů od dětí neni.
takže si právě prohlásil že zastrelit člověka je správné.
Drž hubu už ty vole kokote debilní a neomlouvej idiota, co nedokáže ustát, že ho nalitýho chytnou. To by bylo v pohodě, kdyby ho teda trefil druhej policajt, protože co kdyby toho prvního tim taserem trefil (kde jsou ti čuráci, co kdysi tvrdili, že taser je smrtící zbraň a v tomhle případě ne?) a začal se mu sápat po pistoli? To by bylo v pořádku ty koště jedno? Běž do prdele Járo a moralizuj si někde v tom svym zapadákově.
To su presne ako ti Slovensky policajti(skoro sa postrielali navzajom). Dojebu zakrok, kokoti si nechaju ukradnut taser a ked bezi od nich prec tak ho strelia do chrbta. Jasna vrazda ... Btw. ano bol opity, nespolupracoval ale kto toto bude obhajovat tak si serie riadne do ust. Keby ho nechaju tak ujde a vyspi sa z toho vsak nebol ozbrojeny nic. Dojebu totalne zakrok a koli svojej demenci ho potom zastrelia 😃
To si asi děláš kozy, ne? 🙂
  • Aja
  • 16.06.2020 17:48
Si děláte prdel? Nebo si myslíte že to co po těch policajtech střílel byl taser lásky? Nechápu proč čekali, až na ně začne střílet, měli ho sundat rovnou. Takhle když se ho snažili zastavit bez zabití, tak riskovali nejenom své životy.
Neviem ako sa na to pozeras ty. Ale ja tam vidim 2 neschopnych policajtov pricom ten co ho zatykali spanikaril, lebo nevedel co sa bude diat. Ukradol taser, utekal prec od nich a otoceny dozadu pri uteku ledabodo vystrelil. Potom dostal 2 rany do chrbta ... Ked uz toto nieje vrazda druheho/tretieho stupna tak neviem. Uplne nezvladli svoju rolu. A to si policajtov v USA cenim pretoze maju napicu pracu, kedze ich tam moze zastrelit hocikto pri beznej kontrole.
podle komentářů jsem zjistil, že jsem tu správně 🙂
Měli si od něj za to, že ho našli ožralého v autě, nechat vzít taser a ještě si třeba nechat dát do huby stejně jako policie v Anglii. Pak by bylo vše v pořádku...