Zřícení letadla v Nepálu

16. ledna

15. leden 2022, Pokhare, Nepál: Společnost Yeti Airlines, která let provozovala, potvrdila, že na palubě bylo 72 osob - 68 cestujících a čtyři členové posádky. Jeden z letištních úředníků uvedl, že mezi cestujícími bylo 15 cizinců, včetně jednoho Australana, jednoho Francouze, jednoho Argentince, čtyř Rusů, pěti Indů, dvou Jihokorejců a jedné osoby z Irska.

 

Dvoumotorové letadlo letělo z hlavního města Káthmándú do centrálního nepálského města Pokhara, které je oblíbenou vstupní branou do himálajských hor pro náboženské poutníky a turisty.

 

Let odstartoval v neděli dopoledne v 10:30 a v 10:50 navázal poslední kontakt s řízením letového provozu. O několik vteřin později se zřítilo na břehu řeky Seti Gandaki krátce předtím, než se chystalo přistát na mezinárodním letišti Pokhara (letiště bylo znovu otevřeno teprve před dvěma týdny).

 

Podle údajů z letové sledovací služby bylo letadlo ATR 72-500 15 let staré a "vybavené starým vysílačem s nespolehlivými údaji". Francouzsko-italský výrobce letadel ATR v prohlášení uvedl, že podporuje vyšetřování nehody.

 

Evropská unie zakázala všem nepálským leteckým společnostem vstup do svého vzdušného prostoru kvůli obavám o bezpečnost.

 

Přesný důvod nehody je předmětem vyšetřování.

 

Jedná se o nejhorší letecké neštěstí v Nepálu od roku 1992, kdy se při přistávání v Káthmándú zřítilo letadlo společnosti Pakistan International Airlines a zahynulo 167 lidí.

8.2 /10

VOSIČKA

Zhlédnuto: 8 793x Hodnocení: 8.2/10 Komentářů: 12 Kategorie: nehody

Značky: nehoda , mrtvola , smrt , letecká nehoda , těla , letecká katastrofa

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Mám trochu pochybnosti, s jakými úmysly jí na 1. videu odnášel 😆

Zobrazit celou diskuzi