Dodělání býků

28. dubna

ŠPANĚLSKO: Při tradičních býčích zápasech je přítomno šest toreros - dva na koních s kopími, tři s bandarillami (ozdobnými oštěpy), které zapichují do býkova týla a šíje a nakonec ten s muletou (červenou plachtou) a mečem. Posledně jmenovaný, který býka zabije (úlohou ostatních je býka oslabit), se nazývá matador (spanělsky "matar" - zabít). Pokud je býk neobyčejně houževnatý, či prokáže velkou odvahu, mohou diváci mávat bílými šátky a býk může být ušetřen. Probodnutý býk obvykle není ihned mrtvý - matadorův meč projde plícemi a jen zřídkakdy zasáhne srdce. Jeden z matadorů proto býka dodělává nožem.

2.3 /10

košík

Zhlédnuto: 16 462x Hodnocení: 2.3/10 Komentářů: 98 Kategorie: video

Značky: video, krev, festival, zvíře, španělsko, tradice, býk, nůž, aréna, evropa, toreador, matador, korida

Komentáře

Tyhle videa nemám rád. Obvykle pak mám záplavu thumbs down. Je to JEJICH tradice. Když jsem se posledne díval, čecháčci prskali jako svině, když jim měl někdo zakázat něco jim blízkého. Mám pro vás novinku by blbouni. Víte, jak se dívá na nás zbytek světa ohledně Velikonočních tradic? Tatar, polévání vodou, pomlázky... Jsme pro ně barbaři. Tak se vyserte na moralizování někoho jiného, protože je to jiný zvyk.
Nackové měli tradici plynování Židů
Já dvakrát vyšlehám starou, jednou pomlázkou a jednou pérem a přitom nevím co se jí líbí víc. Případně máme zabijačku kde zabijem to zvíře rychle a bezbolestně, pak z něj využijem téměř každou část až na šrot. Takže si říkej o naších tradicích co chceš, ale ta jejich je zbytečná zkurvenost.
Mám raději ty videa s býkama, kde nějákýho toho zmrda našpízuje, to je takový oko za oko.
No a to je přesně ono. Naše tradice jsou naše. Nevidíme na nich nic špatnýho. Když ale začneme aplikovat "naše" měřítka a moralitu na někoho jiného, vždy najdeme něco, co je podle nás špatně.
Ty palce máš za to že jsi evidentně úplný kokot až do morku kostí. Až budem na velikonoce kundy bodat nožem do zátylku a utírat jim zkrvavenou kudlu o tlamu, tak budeš mít pravdu. Ve všech ostatních případech budeš pořád kokot. Ty jinej zvyku.
Pochybuju, že je to jejich tradice, když to do Španělska, přivezli Římani a to bylo i zabíjení lidi tak jestli to berou jako tradici tak by měli povolit i v arenách zabíjení lidi takhle je to polovičatý.
Ty seš asi strašně hloupej člověk,když nejseš schopnej rozlišit mezi zabíjením pro radost a zabíjením pro obživu,tradice si strč do prdele.A ještě jako korunní argument dodáš že velikonoce jsou v podstatě stjejně barbarskej zvyk jako corida.Já myslim, že seřezat starou jednou za rok pro změnu pouze pomlázkou je celkem šlechetné.NEASYPYČO
tak jses uchylnej kokot kdyz na jejich tradicich nevidis nic spatnyho, u nas se zvire zabiji pokud mozno bezbolestne a ne vpodstate umucenim ty odpade

Zobrazit celou diskuzi