Nehoda Jakuba Šprojcara během závodů 300 zatáček Gustava Havla

07. června

Video ukazuje nehodu Jakuba Šprojcara, který skončil s nespecifikovaným zraněním v nemocnici.

"300 zatáček Gustava Havla" je prestižní mezinárodní závod silničních motocyklů, který se koná v Hořicích v Podkrkonoší od roku 1936. Název závodu vychází z faktu, že během dvanácti kol na hořickém závodním okruhu překoná motocyklista celkem 312 zatáček. Tento náročný závod, známý svým technickým profilem a náročnými zatáčkami, láká každoročně mnoho závodníků a diváků z celého světa.

Od roku 1968 nese závod jméno Gustava Havla, významného českého závodníka, který patřil mezi světovou elitu. Gustav Havel tragicky zahynul v roce 1967, a na jeho počest byl závod přejmenován. Díky své dlouhé historii a náročné trati si závod získal respekt a oblibu nejen mezi závodníky, ale i mezi motocyklovými nadšenci.

Tento závod je příkladem kombinace tradice a sportovního ducha, který přitahuje zájem široké veřejnosti a udržuje živou vzpomínku na jednoho z největších českých motocyklistů.