Potyčka v AFL

19. června

AUSTRÁLIE: 30letý Lance "Buddy" Franklin (199 cm/106 kg) z týmu Sydney Swans trefil nohou do hlavy 20letého Connora Menadua (187 cm/69 kg) z týmu Richmond Tigers. Svého otřeseného spoluhráče se zastane 27letý Alex Rance (194 cm/96 kg) a následně vypukne menší mela.

Australský fotbal (anglicky Australian rules football) je branková kolektivní sportovní hra ragbyového typu, hraná 18 hráči s oválným míčem. Co do počtu průměrné návštěvnosti patří australská fotbalová liga (AFL) k třetímu nejnavštěvovanějšímu sportu na světě hned po americké NFL a německé Bundeslize s průměrnou návštěvností 36 428 lidí.

6.5 /10

košík

Zhlédnuto: 14 809x Hodnocení: 6.5/10 Komentářů: 26 Sdíleno: 1x Kategorie: sport

Značky: austrálie, sport, fightclub, bitka, rugby, potyčka, afl, australský fotbal

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
187 cm a 69 kilo? Tvl nema problemy s protivetrem?
36428 lidí...šak na to chodí celá austrályja ne? :smile:
sak mu neukopol hlavu tak co
https://au.sports.yahoo.com/afl/a/36032360/swans-buddy-franklin-bump-on-connor-menadue-sparks-tigers-melee/#page1 bez sekání a přihlášení... jen s reklamou
  • Aim9
  • 19.06.2017 18:59
pri fotbale by sa po tomto zakroku zacal "ukrutnou bolestou" tocit po zemi cely vlastny i superov team vratane funkcionarov v hladisku.
by človek nerekl ze se budppu tahat za dresy ale ze si daj poradne do držky :anguished:
takého koňara by som hlavou do stehna teda nechcel..:smiley:
A byl to faul? Pravidla neznám, ale tak když se ohnu pod nohy 106 kg rozběhnutému kolosu, tak asi počítám s tím, že do mě vletí, ne?
Já teda hraju rugby, ale párkrát už jsem taky dal vypínačku kolenem do hlavy a faul to nebyl, nemá tam tu hlavu dávat, druhá věc je, že se to nelíbí jeho spoluhráčům. Rugby, americkej a australskej fotbal je trochu jinde, než ten buzerantskej normal fotbal :wink:
tak jako srovnavat to s rugby je asi stejne nesmyslny jako to srovnavat s baseballem nebo curlingem, proste to ma uplne jiny pravidla ...
vtipné - dát někomu pěst a jste na doživotí na lavičce...
tam ani nepřeruší hru :smile:
za ránu dostává automaticky žlutou a jde do sin-bin
a perou se doopravdy nebo je to jen predstaveni pro buzicky s nalakovanejma nehrama co cumi na evropskej fotbal ?