Smrt diváka na Rallye Dakar 2023

14. ledna

10. leden 2023, Saúdská Arábie: Během deváté etapy Rallye Dakar dlouhé 358 kilometrů zemřel 69letý italský divák. Český řidič kamionu Aleš Loprais přejížděl za špatné viditelnosti dunu a srazil diváka stojícího za ní. Divák byl převážen záchraným vrtulníkem, ale během převozu zemřel. Smrt diváka donutila českého jezdce odstoupit ze závodu, přestože byl z průběžném pořadí na prvním místě. Během 45 ročníků závodu zemřelo 73 lidí, z toho 27 dakarských závodníků.

4.8 /10

VOSIČKA

Zhlédnuto: 15 809x Hodnocení: 4.8/10 Komentářů: 21 Kategorie: sport

Značky: srážka , nehoda , dashcam , kamión , dakar , závodník , divák , čech , smrtelná nehoda