V síti (trailer)

03. prosince

ČR: Příští rok v březnu bude mít premiéru dokumentární film V síti (2019), který upozorňuje na vzrůstající čísla zneužitých dětí na českém internetu. Režisérské duo Vít Klusák a Barbora Chalupová chtělo původně natočit pouze krátké virální video. Na serveru Lidé.cz založili falešný profil 12leté dívky „Týnušky“, kterou jen za prvních 5 hodin oslovilo přes 80 starších mužů. Během následného chatu ji vyzývali ke společné masturbaci prostřednictvím videohovoru. Posílali jí také fotografie svých genitálií nebo odkazy na pornografická videa, včetně zoofilních. Po tomhle tvůrci založili tři falešné facebookové profily dívek, které mají 12 let. Tyto dívky však ve skutečnosti hrály tři herečky (Michaela Soukupová, Týna Junová a Nikola Komárková), které vypadají velmi mladě. Na falešných profilech se pak použily i skutečné fotografie z dětství hereček, aby vše vypadalo autenticky. Holky nesměly začít koketovat a nesměly ty chlapy zvát na setkání. Iniciativa musela začít vždy na straně může. Dívky oslovilo během deseti dnů 2458 mužů. Někteří ti chlapi podle režiséra jakoby komunikovali podle nějakého vzorce. Prvních pár minut vedli rozhovor nevinně, poté však stočili řeč na líbání, sex a masturbaci. Pro účely tohoto dokumentu byly vybudovány tři dětské pokoje (ve studiu), ve kterých se odehrávala komunikace s predátory. Jen jeden z dvou a půl tisíce lidí si s dívkou chtěl jen psát, téměř všichni ostatní se zaměřovali na sexuální fotografie a videa. Dvě ze tří hereček musely podstoupit psychoterapii.

Natáčení probíhalo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty (se specializací na kyberkriminalitu). Došlo také k několik osobním schůzkám s úchyly (za přítomnosti skrytých kamer, ochranky a dalších odborníků). 

8.1 /10

košík

Zhlédnuto: 34 456x Hodnocení: 8.1/10 Komentářů: 153 Kategorie: video

Značky: dokument , nebezpečí , česká republika , predátor , film , úchyl , dítě , internet , sociální siť , pedofil , chat

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
by mě zajímalo, kolik z vás je v tomto dokumentu 😃

Zobrazit celou diskuzi