Včera

Novorozenci z koncentráku

Nejmladší přeživší holocaustu na společném snímku v roce 2015. Všichni skončili v koncentračním táboře Mauthausen v Rakousku, kde je 5.května 1945 (jako několikatýdenní mimina) objevili příslušníci 11. obrněné divize americké armády. Poslední popravy v plynové… Zobrazit víc

Nejmladší přeživší holocaustu na společném snímku v roce 2015. Všichni skončili v koncentračním táboře Mauthausen v Rakousku, kde je 5.května 1945 (jako několikatýdenní mimina) objevili příslušníci 11. obrněné divize americké armády. Poslední popravy v plynové komoře se uskutečnily noc předtím - poté se již příslušníci SS vydali na útěk před Spojenci.

Eva Clarke (první zleva) se narodila u bran vězeňského tábora 29. dubna 1945, jen několik hodin po příjezdu její matky. Mark Olsky se narodil o osm dní dříve, v uhelném vagónu používaném k přepravě žen do Mauthausenu. Hana Berger Moran se narodila 12. dubna, její matka ji porodila na dřevěném prkně v továrně ve Freibergu (v německém Sasku). 

#kosik 

8.5/10

20. září

Hadí rouška

ANGLIE: Dopravní podnik severoanglického města Manchester vydal prohlášení, že živý had nemůže v hromadné dopravě sloužit jako náhrada za roušku proti koronaviru. Stalo se tak poté, co se v médiích a na sociálních sítích objevily fotografie muže se škrtičem obtočeným… Zobrazit víc

ANGLIE: Dopravní podnik severoanglického města Manchester vydal prohlášení, že živý had nemůže v hromadné dopravě sloužit jako náhrada za roušku proti koronaviru. Stalo se tak poté, co se v médiích a na sociálních sítích objevily fotografie muže se škrtičem obtočeným kolem krku a úst. Podle listu Manchester Evening News nastoupil muž s hadem v pondělí do autobusu, který směřoval ze Swintonu do centra Manchesteru. Nenasadil si přitom povinnou roušku a místo toho si nechal tvář obtočit škrtičem. Podle mluvčí dopravního podniku si cestující nemusí kupovat zdravotnické ústenky a nos a ústa si mohou zakrýt podomácku vyrobenými rouškami, šálami, šátky či jinými textiliemi. "I když toto nařízení nechává určitý prostor pro interpretaci, nedomníváme se, že by se vztahovalo i na hadí kůži - obzvlášť když je ještě připevněna k hadovi," zdůraznila mluvčí.

#kosik

7.6/10

16. září

KuNDRa #10

33letá anglická modelka Bianca Gascoigne. Jejím otcem je známý ex-fotbalista Paul Gascoigne. 

+3
6.6/10

14. září

Priscilla Presleyová

Fotografie Priscilly Presleyové z roku 1968. Priscilla Beaulieu Presleyová, rodným jménem Priscilla Ann Wagner (* 24. květen 1945, Brooklyn) je americká herečka a obchodnice, v letech 1967–73 manželka Elvise Presleyho, se kterým má dceru, americkou zpěvačku Lisu Marii Presleyovou.

8.2/10

14. září

Noha komára

800krát zvětšená noha toho kousavého zmrda. #kosik

9.4/10

13. září

Umělec ve vězení

Jistý americký trestanec si svými exkrementy takto hezky vyzdobil celu. #kosik 

8.8/10

12. září

KuNDRa #9

Americká bikini modelka Bailey Stewart.  https://www.instagram.com/baileymstewart/

+2
3.4/10

01. září

Moondyne Joe

Joseph Bolitho Johns alias Moondyne Joe  (1826–1900) byl australský bandita, který utekl ze všech věznic, kde ho drželi. Narodil se roku 1826 ve Walesu do početné rodiny chudého kováře. Jeho zločinecká dráha začala 15. listopadu roku 1848, když se se svým kumpánem Williamem Crossem rozhodl vloupat do domu Rocharda… Zobrazit víc

Joseph Bolitho Johns alias Moondyne Joe  (1826–1900) byl australský bandita, který utekl ze všech věznic, kde ho drželi.

Narodil se roku 1826 ve Walesu do početné rodiny chudého kováře. Jeho zločinecká dráha začala 15. listopadu roku 1848, když se se svým kumpánem Williamem Crossem rozhodl vloupat do domu Rocharda Price z Pentwyn Clydach. Ukradli tři bochníky chleba, šunku, sýr a další drobné předměty. Zanedlouho byli dopadeni a obviněni z krádeže. Soudce sir William Erle (1793–1880) ho za to poslal na deset let do vězení. Josephovi příliš nepomohlo jeho zbrklé chování a rozčilování se před soudem. Podobný případ o den později přitom dostane jen tříměsíční trest. Během této doby pozná řadu anglických věznic - od londýnského Millbanku, Pentonville či Woolwichu až po Dartmoor ležící nedaleko Princetownu v hrabství Devon. Při převozu se Josephovi podaří prvně utéct. Brzy je však dopaden a zbytek trestu si měl odkroutit v trestanecké kolonii v Austrálii.

Do australského Fremantlu dopluli 30. dubna roku 1853. O dva měsíce později je za dobré chování podmínečně propuštěn. Nejprve se usadil ve Avon Walley, ale pak se přesunul do oblasti Moondyne, kde se nechal najmout jako honák koní. Dařilo se mu dobře, ale v srpnu 1861 je obviněn z pokusu o krádež koně. Chytil hřebce a vypálil mu svou značku. Těžko říct, zda věděl, že koně krade, nebo si myslel, že vážně nikomu nepatří. V noci se mu ale podaří uniknout z cely, ukrást koně smírčího soudce a zmizet. Následující den byl dopaden a odsouzen ke třem letům vězení.
Za dobré chování byl propuštěn dříve, ale v roce 1865 byl Johns, v té době zaměstnaný na jedné z farem, obviněn z vraždy. Dostal deset let za zabití svého souseda. Johns se bránil, že je nevinný a že by nikdy nikoho nezabil. Opět se mu ale podařilo z vězení uniknout, navíc ještě s několika spoluvězni - utekli během povinných prací venku. Na svobodě se živili drobnými krádežemi. V té době se mu začalo říkat Moondyne Joe. Partičku polapí o měsíc později policie vedená stopařem Tommym Windichem 37 kilometrů východně od západoaustralského Yorku. Byl zase zatčen, a tentokrát to měl být rok v železech. To znamená ve dne v noci mít na rukou a nohou těžké okovy. Verdikt mohl být mírnější, kdyby nebyl ozbrojen. V srpnu 1865 se mu podaří okovy přeříznout a utéct společně s několika dalšími vězni.

Na svobodě kolem sebe zformoval celý zločinecký gang. Putovali buší kolem Perthu, přepadávali banky a obchody. Měli na svém kontě slušnou sérii úspěšných loupeží. Policie jim ale byla na stopě a podařilo se jim celý gang chytit v oblasti Bodallin Soak. Moondyne Joe putoval znovu do vězení. Trest zněl pět let nucených prací.
A protože Moondyne bylo velmi známé jméno, vězeňská správa mu nechala vybudovat speciální celu, ze které nebylo možné uniknout. Guvernér Swan River Colony John Hampton mu řekl: „Pokud z ní utečete, dostanete milost.“
Každý den krumpáčem lámal kameny., které mu raději vozili do areálu věznice. Jenže Joe se krumpáčem oháněl jak do kamenů, tak do zdi. Dokázal si vytvořit díru, kterou zadělal nalámanými kameny, a 7.března 1867 utekl nezamčenými bočními dveřmi. Na dva roky se po něm slehne zem. Do vězení se vrátí až 22. března 1869, kdy ho policie lapne při krádeži v jednom vinném sklepě. Byl odsouzen na čtyři roky do želez. Jenže dostal milost od guvernéra Welda. Ten se doslechl o slibu svého předchůdce a nařídil Moondyne Joea pustit. Na svobodě mohl zůstat, pokud se další čtyři roky nedopustí ani jedné krádeže, jinak se původní trest obnoví. Ještě v sedmdesáti letech dokázal Moondyne uniknout z vězení v Mount Eliza. Příběh pokračuje sérií kratších trestů za menší prohřešky. Po posledním podmínečném propuštění se ožení, ale mnoho štěstí ho nečeká. Projeví se u něj duševní choroba a dožije v blázinci. Zemřel 13. srpna roku 1900.

#kosik 

9.0/10

30. srpna

Bonsaj

400 let stará bonsaj, která prý přežila atomové bombardování Hirošimy v roce 1945.

9.6/10

26. srpna

Mozky, všude mozky

Vana s lidskými mozky nalezená v opuštěném azylovém domě pro duševně nemocné v Texasu. #kosik

8.3/10

24. srpna

Jennifer Lopez

21letá Jennifer Lopez na fotografii z roku 1990.

4.9/10

20. srpna

KuNDRa #8

25letá Julieta Rodriguez Calvo z Argentiny. https://www.instagram.com/julietarodriguezok/

+3
8.2/10

19. srpna

Osbournovi

Ozzy a Sharon Osbourne v roce 1987, kdy už spolu měli tři děti (Aimee, Kelly a Jac). Sharon se s Ozzym seznámila ve svých 18 letech, když pracovala pro svého otce Dona Ardena, který byl v té době manažerem skupiny Black Sabbath. Když Ozzyho z kapely v roce 1979 vyhodili, Sharon s ním začala chodit a stala se jeho manažerkou jako sólového… Zobrazit víc

Ozzy a Sharon Osbourne v roce 1987, kdy už spolu měli tři děti (Aimee, Kelly a Jac). Sharon se s Ozzym seznámila ve svých 18 letech, když pracovala pro svého otce Dona Ardena, který byl v té době manažerem skupiny Black Sabbath. Když Ozzyho z kapely v roce 1979 vyhodili, Sharon s ním začala chodit a stala se jeho manažerkou jako sólového umělce. O tři roky později Sharon a Ozzy uzavřeli sňatek v Maui na Havaji (4.července 1982).

#kosik

9.0/10

12. srpna

Kometa vs. L.A.

Kometa 67/Churyumov-Gerasimenko (4,1× 4,5 kilometru) ve srovnání s městem Los Angeles. Na této kometě se nachází vědecký modul Philae (první kontrolované přistání vědecké sondy na povrchu komety v dějinách lidstva). #kosik

9.6/10

11. srpna

Žhář z Bohumína

Tohle je 54letý Zdeněk K., který zapálil byt v Bohumíně a zabil jedenáct lidí. U karvinského soudu byl obviněn z vraždy a hrozí mu doživotí. Rodinní přátelé potvrdili, že muž v posledních letech zcela změnil své chování. Začal být agresivnější a měl sklony k h… Zobrazit víc

Tohle je 54letý Zdeněk K., který zapálil byt v Bohumíně a zabil jedenáct lidí. U karvinského soudu byl obviněn z vraždy a hrozí mu doživotí.

Rodinní přátelé potvrdili, že muž v posledních letech zcela změnil své chování. Začal být agresivnější a měl sklony k hádkám. Jeho nepříjemné chování se postupem času stupňovalo. Důvodem nejspíš byla ztráta syna Marka, kterého přejel vlak. V bytě, na který obviněný zaútočil hořlavinou, žil jeho druhý syn Lukáš s přítelkyní Lenkou a svou matkou, která před měsícem podezřelého opustila. To byla asi poslední kapka.

Posledních pět let pracoval jako vrátný ve firmě v bohumínské části Vrbice. Do práce chodil včas, neměl žádné konflikty a nijak se svým chováním nevymykal.

5.0/10

09. srpna

Ksicht z mrtvoly

Tento snímek pořídil v roce 2014 italský student medicíny při pitvě na ostrově Malta. V Itálii totiž studentům medicíny nedovolili zkoumat lidskou anatomii na skutečných mrtvolách. 

5.8/10

07. srpna

Zákeřný divočák (3 fotky)

Prý někde v Itálii...

+3
9.2/10