Život na Srí Lance

13. května

Srí Lanka (Šrí Lanka) je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, který od Indie dělí Palkova úžina. Konkrétně leží na ostrově Cejlon v Indickém oceánu.

Hlavní město je Sri Jayawardenepura Kotte, největší a nejvýznamnější je ale metropole Kolombo.

Oficiálně zde žije zhruba 22,5 milionu obyvatel, z nichž 70 % vyznává buddhismus, 13 % hinduismus, 10 % islám a 7 % křesťanství. Do roku 2005 měl každý větší náboženský směr své vlastní ministerstvo. Prezident Rádžapakse je však sjednotil do ministerstva pro náboženské záležitosti. 

Od 16. století byla Srí Lanka pod nadvládou Portugalců, následně Nizozemců a nakonec se stala britskou kolonií s označením Cejlon. V roce 1948 se stala nezávislým státem a součástí Commonwealth (Britského společenství národů). Následující desetiletí se potýká s řadou sociálních problémů, nejvýznamnějším je konflikt Sinhálců (buddhistická většina) s Tamily (hinduistická menšina obývající zejména sever ostrova), který vyústil ve vleklou občanskou válku, která oficiálně skončila až v roce 2009. V roce 2004 zasáhlo Srí Lanku ničivé zemětřesení, které si vyžádalo na 30 tisíc životů. Chlapci odcházejí po dovršení 18 let na povinnou vojenskou službu, ženy zase mají zakázáno pít alkohol. Na Srí Lance je na veřejných místech zakázáno kouřit. 

Většina zboží a služeb je zde ve srovnání s ČR výrazně levnější. 

8.0 /10

košík

Zhlédnuto: 18 791x Hodnocení: 8.0/10 Komentářů: 48 Kategorie: galerie

Značky: galerie, svět, život, srí lanka, ostrov, slon, lidé, fotografie, asie, exotika

Komentáře

Hezké holky tam nejsou, jen vyjímečně takové, na něž se dá dívat, většinou z bohatší vrstvy. Každopádně potencionálnímu mrdákovi nesmí vadit knírek.
fotka c.3 ... jako smocil bych kopi
Hele, já tam byl 2017, a tahle se sice povedla, ale jinak je to děs a hrůza... za celej měsíc jsem tam viděl jednu jedinou kočku, jinak jsou tam ženský bída s nouzí... 😃
č.50 celkem slušně sjeté špalky na předním kole té krosky.
  • Joan
  • 14.05.2020 02:45
a co teprv ty slicky na tom dvoukoláku !😆
Letošní zkušenost: Zpáteční letenka za 16t kč, ubytování u moře běžně do 300kč/noc nabídka převyšuje poptávku, street food 20-50kč, restaurace 50-110kč, kokos 20kč, kokos s rumem 80kč, cola 30kč, hnusný pivo 50kč, jízda tuktukem 10km cca 200kč,vlak 250km cca 100kč. Krásný pláže a příroda. Cikánov, ale na úrovni, žádná bída a nikdo tě neotravuje.
Ty pičo, a hned na prvím fotu - prd ho - dědek s vnučkou z našeho oblíbeného videa! 🙂
Kamarádka mě lákala tam jet na dva měsíce dobrovolničit a docela lituju, že sem na to neměl koule.
Jéé, projet takovou šanci, zjevně jsi nepochopil její skrytý záměr mít tam s sebou někoho na šuk. To jsou prostě ženské, nikdy nic neřeknou na rovinu, jen mlží a myslí si, že chlap pochopí jejich hru na jinotaje.
4 a 9 je stejný foto že ?
75 - bydlení snů 😃
Tam se musí spát, jako v oleji.
Zaráží mne, nebo, udivuje, že dřív lidé uměli. Když sem se díval na ten vysoký most, co tam na něm je vyfocený vlak. Tehdy uměli a dnes by to nezvládli? Proč dnes vypadají jak bezmozci, když dříve šlo všechno...
Tvl to co tam dnes maji, jim tam postavili kolonisti z Evropy a ne domorodci. Ti jsou marni do dneska...
kontinentální indičtí obrorníci byli spíš na matiku nebo meditaci než mořeplavbu, takže se přes minnarský záliv stavitelé chrámů moc nedostali
To je stejné v Indii nebo bývalých afrických koloniích. Tam z toho žijou doteď.
Přítel tam byl na trochu delší dobu a říkal, že nechápe, jak se tam mohly postavit ty obří chrámové komplexy. Že je to povšechně banda neschopů, vo nedokáže přijít každý den včas do práce a vlastně se těm kolonistům s bičema ani trochu nedivil. Jinak prý krásná země.
  • Yura
  • 13.05.2020 13:21
Neco jako ty Filipiny. Uzasna priroda. Ale obyvatelstvo poloopice..