Alenka v říši lží

13. května

Dneska se hodně řešila angličtina naší ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Evropská unie připravila pro členské státy na boj proti dopadům ekonomické krize rozpoutané epidemií koronaviru částku 350 miliard eur (v přepočtu zhruba 9 bilionů korun). Její rozdělení domlouvají ministři financí v posledních týdnech formou videokonferencí. Schillerová se žádné ze sedmi těchto videokonferencí nezúčastnila, neboť jednání nejsou tlumočena. Na všech tak ČR zastupovala náměstkyně Lenka Dupáková (hovoří za Schillerovou i v prvním videu).

Ministerstvo zdůvodnilo absenci ministryně ve dvou případech tím, že se kryly s jednáním Sněmovny, a tvrdí, že pozice České republiky při rozdělování peněz nebyla nijak ohrožena. Omluva za absenci na dalších pěti videokonferencích zatím neexistuje.

 

Ve videu je její odpověď britskému reportérovi amerického zpravodajského kanálu CNBC před loňským (listopad 2019) jednáním unijních ministrů financí ECOFIN (kde mimo jiné Schillerová zablokovala návrh na legalizaci domácího pálení alkoholu).

Reportér se jí ptal: "Existuje možnost, že americká vláda uloží clo na Evropskou unii? (Spojené státy měly do 14.listopadu rozhodnout o tom, zda na dovoz aut a součástek ze zemí unie uvalí cla ve výši až 25 procent). Vaše země má podíl v automobilovém sektoru. Mě zajímá, jestli máte obavy z termínu stanoveného na 14.listopad a nebo si myslíte to, co řekl předseda komise Jean-Claude Junker, že žádné cla nebudou?" 

Schillerová anglicky řekla pouze „Myslím, že to je velmi..." a obrátila se na náměstkyni Dupákovou. Ta řekla, že se o dané skutečnosti bude jednat. Schillerová to odkývala a ukončila rozhovor slovy „Uvidíme, nevím".

 

Zde její vystoupení na jednání Rady pro hospodářské a finanční věci (ECOFIN) v červenci 2018 (viz. druhá část videa).

https://video.consilium.europa.eu/cs/webcast/9f5f853f-7938-4973-8924-4d4c68e6bc40?recStart=425&recStop=499

6.5 /10

košík

Zhlédnuto: 27 419x Hodnocení: 6.5/10 Komentářů: 122 Kategorie: video

Značky: video, sranda, politik, česká republika, fail, belgie, trapas, češka, politika, reportér, brusel, lež, alena schillerová, ministr

Komentáře

Já se učil do prdele rusky a pak německy chtěl jsem AJ jazyk ale byl velkej zájem ale když vidím někoho kdo bere jako státní zaměstnanec přes 80k a neumí anglicky nebo německy je mi z toho blbě.K čemu pak jsou školy k čemu je systém jak je možný , že se někdo takový dostane na takový post!To si někdo snad dělá prdel je to výsmch lidem čr!Tyhle lidi by se měli defenestrovat nebo hodit s betonem do vltavy!Hnus hnus hnus
Asi jsem byl měkkej.Přitom mám zkoušky EHS na elektro a maturu na slabo a silno proud a dokonce z vojny spešl kurz radiotechniky.S tím co má ona bych se já mohl zajímat o post prezidenta USA.Docela jsme si nasrali do bot a postupem času to poznáme.Pokuď nedojde k omezení výdajů nesmyslných vnynější době tak schoříme!
Od dob Bohóša Soboty co byl přemíér a uměl stejnou piču je to u nás požadavkem...
Možná měla zkusit "sušn" .
Zrzavý malá zmrd Minář vylezl z lesa a duch z Letné začal strašit i na NDR a tahat sem politiku....
No a co, patřím taky ke špičce velmi úzkého oboru a neumím anglicky. Dokonce mám teorii, že ti kteří umí jazyky, jsou v hlavě vypatalní dementi. A nejlepší mozky prostě umí používat jen jeden jazyk. Tím ji neobhajuju, obhajuju ty techniky co něco dokázali a nepotřebovali přitom zkurvenou angličtinu.
  • Maky
  • 14.05.2020 20:15
Rozdíl asi bude ale v tom, že ty nevyjednáváš miliony eur pro celý stát. A dále v tom, že to zřejmě není jeden z dost důležitých aspektů v tvojí práci. V poslední řadě pak v tom, že to aspoň přiznáš..
černa huba ma skoro pravdu....
https://www.youtube.com/watch?v=cLeF4IUUNe4
Kdyby na tu kundu Alenku mluvily rusky,to by hnedka rozuměla.
Bohužel nevidím řešení, jak tyhle kretény vykopat. naše vláda je tak korupcí prolezlá a mediální masáž tak jednostranně zaměřená, že to bude příští volby to stejný... A do toho tu máme ještě ty idioty, který jsou jak zaseklý kafemlejnky.... https://www.youtube.com/watch?v=M0aienuCBdg
A pokračujeme! https://cnn.iprima.cz/ministryne-schillerova-utekla-pred-otazkami-cnn-prima-news-v-anglictine-3062 Anglicky umím, ale nepředvedu vám to 😃 😃
To by se dalo použít třeba na státnicích, nebo zkoušce. Já to umím, ale nepředvedu vám to. A když tak se odvolat na ministryni, přece nám jde příkladem.