Drama v policejní garáži

10. července

5.července 2020, San Diego, USA: 25letý hispánec Keith Bergman byl postřelen v policejní garáži poté, co se mu podařilo vytáhnout jednu ruku z pout, prorazit bariéru z plexiskla a z batohu vzít policejní zbraň. Policisté jej opakovaně žádali, aby ukázal ruce, na což však nereagoval. První policejní výstřely padly až poté, co Bergman vystřelil skrz střechu služebního vozu. K další střelbě došlo ve chvíli, kdy se již zraněný pachatel pokusil otevřít dveře řidiče. Do akce byl zapojen i služební vlčák K-9. Důstojníci mu poskytli první pomoc a následně byl s život ohrožujícími zraněními převezen do nemocnice. 

Bergman byl původně zatčen kvůli tomu, že v hotelovém pokoji v centru města dělal bordel a poté personálu vyhrožoval pobodáním. Ochranka na něj použila pepřový sprej a zadržela do příjezdu hlídky.

 

Do střelby se zapojili tito důstojníci: Paul Yi (6 let ve službě), Michael Rodriguez (10 měsíců) a Timothy Arreola (8 let, člen jednotky zvláštních operací). Vyšetřování povede jednotka pro vnitřní záležitosti, komise pro kontrolu střelby a komise pro kontrolu policejních postupů. Vše pod dozorem FBI a americké advokátní kanceláře.

9.3 /10

košík

Zhlédnuto: 16 154x Hodnocení: 9.3/10 Komentářů: 37 Kategorie: video

Značky: video, usa, policie, zásah, zranění, akce, bodycam, cctv, střelba, zbraň, kalifornie, san diego, pouta, pachatel, postřelení, k-9

Komentáře

Z jakého důvodu byla vlčákovi postkynuta první pomoc? A jak se taková první pomoc poskytuje? Díky za vysvětlení.

Zobrazit celou diskuzi