Zpět na zeď

17. července

Skandál ve Formuli 1

Před startem závodu Formule 1 v Rakousku se uskutečnil ceremoniál, během něhož měli jezdci pokleknout na podporu hnutí Black Lives Matter. Akce však skončila velkým skandálem, protože šest jezdců zůstalo stát - Rus Daniil Kvjat, Fin Kimi Raikkonen, Španěl Carlos Sainz, Holanďan Max Ferstappen, Francouz Charles Leclair a Ital Antonio Giovinazzi. První s odpovědí přišel Kimi Raikkonen, který v historii Finska nenašel zneužívání černochů jako otroků. Pak se o slovo přihlásil ruský jezdec. „Když navrhli klečení jako gesto boje proti rasismu, bylo to pro mě trochu nepochopitelné. Protože je to proti mé mentalitě Rusa, který klečí jenom před Bohem, vlastí a ruskou vlajkou“ řekl Daniil Kvjat. Nakonec konstatoval, že je proti rasismu, ale ruská mentalita mu zabránila padnout na kolena před Black Lives Matter (BLM).

"Podle mě záleží na faktech a chování v každodenním životě spíš než na formálních gestech, které v některých zemích mohou být považována za kontroverzní. Nepokleknu, ale to ani v nejmenším neznamená, že proti rasismu bojuji méně než ostatní," uvedl monacký pilot Ferrari Leclerc.

"Na rovnosti a boji proti rasismu mi hodně záleží, ale mám za to, že každý má právo vyjádřit se podle svého," napsal Nizozemec Verstappen z Red Bullu.

V rozporu se všemi tradicemi, které jsou již starší 70 let, se letos bude celý šampionát „Formule 1“ konat bez diváků. Slavnostní předání cen se také změní. Nebude žádné pódium a významní hosté, kteří by předali poháry vítězům. Vítěz a dva další jezdci budou muset nastoupit na startovní čáru, zastavit na ní auta, a vylézt z nich. Přijde k nim bezpilotní vozík, který přiveze vodu, čepice, masky a ručníky. Poté k nim přijde člověk v roušce a provede krátký rozhovor. Jezdci půjdou na mini–pódia určená na slavnostní předání cen. Následně, co odehrají hymny, si jezdci vyzvednou poháry, které stojí před nimi. Podpora proti rasismu a diskriminaci vyústila v přelakování vozů Mercedes na černou a na některých automobilech se objevily duhové vzory. Ano, nebuďte překvapeni, podpora LGBT přichází ruku v ruce s povinnou podporou černochů, tento trend již oznámili v NHL a namalovali symboliku hokejové ligy v barvách LGBT.

#kosik

9.3/10
  • Komentářů: 50
  • |

Komentáře

Ti, kdo si vynucují tahle laciná gesta, mají mnohme větší rasistické smýšlení než ti, od kterých je vyžadují.
Palec hore pro ty, kteří nepoklekli! 👍 Začíná zajímavá doba, kdy menšiny utlačují většinu a ještě jim všichni lezou do prdelí. Tohle opravdu ne... podobnými ústupky a solidaritou to začalo v JAR... jak to tam je teď víme... Kdy si budou klekat mongolové? Turci? Arabové? Ti všichni pustošili národy, ničili i evropu a její obyvatelé. Když, tak všichni si mohou poklepat popel na hlavu, nejen bílí kurva!!!
A nebo se na tyhle laciný gesta a vytahování špíny z minulosti všichni vyserme a hoďme to za hlavu. Spíš pojďme jako civilizace táhnout za jeden provaz a pojďme ten svět udělat lepším.
Jo? Tak to řekni těm zasranejm negrům!
Já to spíše myslel na úrovni USA-EU-RF 😉
Pro média a sluničkáře skandál. Pro ostatní projev zdravého rozumu. Ještě se mohl někdo z nich hecnout a jako důvod nepokleknutí říct to že v USA nevidí rasismus pácháný bílými na černých. To už by ale mohlá být karierní sebevražda. A ten největší king by mohl říct že to vidí naopak. Že černí obyvatelé USA projevují rasismus vůči bílým. Ten by se nedožil druhého dne 😃.
Kdo z nich si klekl, měl být penalizován o 30sec pozdějším startem při závodě. Nevím, jestli někdo koukáte na YTB kanál CarThrotle, teď tam byl jako host Rory Reid (byl v novým Top Gearu, než ho vyhodili) a mlel tam takový sračky ať už o autech nebo o údajným rasismu. Píčus.
Jste kokoti
zmrdi černý
A neger nepotrebuje rúško alebo čo ??? 😷
Kľačím len keď fajčím barana
Dobře oni, vždyť je to už dávno jenom divadlo, jediný o co jim už jde, je co nejvíc nakrást ve zmatku.
uz by s tymi kokotinami mohli skoncit, je to len sirenie rasizmu