Umělec zapálí banku

18. října

16.října 2017, Paříž, FRANCIE: 33 ruský performer a politický aktivista Pjotr Pavlenskij byl zatčen poté, co zapálil pobočku francouzské centrální banky Bank of France v Place de la Bastille v Paříži. Tento odpůrce Vladimira Putina získal v květnu 2017 ve Francii politický azyl. V roce 2016 získal Cenu Václava Havla za kreativní disent. Později mu však byla odňata, neboť ji i s finanční odměnou chtěl věnovat povstalecké organizaci a výslovně podpořil násilí jako metodu boje proti útlaku ze strany vlády. Svůj nejčerstvější čin vysvětlil tím, že Bank of France po dobytí Bastily převzala moc a na tomto místě vybudovala nové centrum otroctví.

3.2 /10

košík

Zhlédnuto: 12 698x Hodnocení: 3.2/10 Komentářů: 86 Kategorie: video

Značky: video, policie, zatčení, rusko, oheň, banka, francie, politika, požár, aktivisté, paříž, umělec, pjotr pavlenskij

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
ozaj Česi, jak to je s Eurom u vás? Vstúpite do eurozóny alebo si nechávate korunu?
Jak to souvisí s ruským exibicionistickým žhářem? A vůbec proč tě to tak zajímá? Nebaví tě chodit do směnárny abys mohl rodičům na slovač poslat z české výplaty něco na nájem? :smile: Já teda doufám, že si necháme svojí českou korunu! Smradlavý eura ať si strčej mamá merkel s makaronem do ...
boha odpovedáš, jak google, z cesty a vypytuješ sa pičoviny. Ak si nebol debil, došlo by ti, že keby som pracoval v Čechách, tak by som sa nepýtal, ako to u vás je s prechodom na Euro.
Hm. No to leda, že bys tu pracoval, ale nikdy ses nevracel na SK na návštěvy k rodičům, příbuzným, kamarádům.. je tu plno lidí, co takhle pendluje a musej kvuli tomu měnit czk/eura...(nejen ze SK). Měl jsem a mám několik slovenských kolegů v práci :smile: Jako občas plácnu kravinu, ale debil fakt nejsem :smile: A proč to teda řešíš? Nic proti, ale fakt mě to zajímá.. to se ptáš jen z čiré zvědavosti? :smile:
Přešlápni si, kdyby pracoval v ČR, tak by to v první řadě věděl a nemusel se ptát...
  • Laf
  • 19.10.2017 07:15
Já tedy doufám, že si necháme korunu, protože nevěřím tomu, že pokud vedle sebe jsou národy se stejnou měnou a cenama, ale jinou produktivitou práce, že to může dlouhodobě fungovat. Ale každej může mít jinej názor.
já hlavně doufám, že toho okamuru někdo pobodá nebo něco

Zobrazit celou diskuzi