Bomba v Nashvillu (update)

09. ledna

25.prosince 2020, Tennessee, USA: Kvalitnější záznam z exploze obytného karavanu naplněného trhavinou ve městě Nashville. Osm osob utrpělo zranění, exploze poničila přes 40 budov, blízkou telefonní a datovou ústřednu společnosti AT&T a vyřadila tak z provozu mobilní komunikaci v širokém okolí. Útok měl na svědomí 63letý Anthony Quinn Warner, který 45 minut předtím vysílal z tlampače na voze upozornění, aby lidé utekli. Warner měsíc před explozí přepsal svůj dům na předměstí Nashvillu na ženu z Los Angeles a podle bankovních záznamů za to neobdržel žádné peníze. Svému zaměstnavateli IT poradce oznámil, že půjde do důchodu a také daroval své auto (obdarovanému sdělil, že má rakovinu). Vyšetřovatelé sdělili, že při kontrole bankovního účtu podezřelého nalezli položky, které mohou sloužit k výrobě výbušniny.

Warnerův soused Rick Laude agentuře AP sdělil, že několik dní před Vánoci viděl Warnera stát před domem a zastavil se, aby si s ním popovídal. Ptal se ho, jestli čeká od Santy něco hezkého. „Ano, Nashville a svět na mě nikdy nezapomenou,“ odpověděl mu s úsměvem Warner, který pracoval jako technik v oblasti zabezpečovacích systémů. Steve Fridrich ze společnosti Fridrich&Clark LCC řekl CNN, že si Warnera několik let najímal. „Byl to milý člověk, který měl vždy profesionální přístup,“ uvedl Fridrich.

FBI si myslí, že jeho úmyslem nebylo zabíjet, ale ničit.  Jedním z vodítek může být fakt, že Warnerův otec dříve pracoval právě pro telekomunikační společnost AT&T.

8.9 /10

košík

Zhlédnuto: 14 030x Hodnocení: 8.9/10 Komentářů: 23 Kategorie: video

Značky: video, usa, destrukce, cctv, terorismus, exploze, výbuch, bomba, nálož, tennessee, karavan, trhavina, nashville

Komentáře

Přesně jak zpívá Pavel Bobek: Hej Mary Lou, sejdem se v Nashvillu...
Pavel Dobeš no 😃

Zobrazit celou diskuzi