Zpět na zeď

11. června

Lebka válečníka

Šípy z kuše v lebce muže, který v roce 1361 padl během bitvy u švédského města Visby (ostrov Gotland). Tehdy byl do té doby samostatný Gotland napaden dánským vojskem krále Waldemara Atterdaga a u města Visby došlo k rozhodující bitvě mezi obránci Gotlandu a invazní armádou. Bitva byla zřejmě dosti zoufalá a k obraně Gotlandu byly použity všechny zdroje, jak je vidět z antropologického zkoumání kosterních pozůstatků i vybavení obránců.

#kosik

8.4/10
  • Komentářů: 40
  • |

Komentáře

Docela dobrá muška na 14. století a nebo poprava ?
tři rány zezadu může dostat jen francouz
asi nebyl v kolektivu oblíbený 😆
a co když na to nezemřel a po té bitvě žil s těmi šípy v hlavě ještě dalších 20 let ?? 🙂
V roce 1361. Nice try.
Kurva fight mezi Waldemarem a Gottem.. to se ani nedívím, jakej chlív se tam stal
tohle ja jasná smrt na koronavirus vy hlupci!
3 šípy zezadu v gebuli to je jasná sebevražda
plno odborníkov a nikomu nenapadlo, že možno len stál na hlúpom mieste, keď po nich leteli šípy od protivníka ? ani dnes v dobe veľmi silných a ľahkých materialov vojaci nemajú prilby a v tej dobe celkom určite ani štíty v polohe bránenia sa 😃 väčšina z vás múdrych a vždy sa profesionalne venujúcich danej problematike neudržalo 20kg vážiaci štít nad hlavou aby sa bránili parádnej celodennej primitívnej bitke
Myslím, že už byl mrtvej a akorát se na něm vyřádili. Jaká je náhoda, že tě pokropí z kuše 3x do hlavy z kdo ví jaké vzdálenosti? Leda že by strkal hlavu kam neměl.
Všechny dostal zezadu, asi utíkal z boje.