Šikovný český programátor

01. srpna

ČR: Česká policie zatkla teprve 19letého programátora podezřelého z vytvoření sociální sítě atlayo.com, která sloužila jako on-line tržiště drog, zbraní i porna pro celou Evropu. Stránka fungovala jak na darknetu, tak i na veřejně přístupné části internetu.

Jen na darknetu podle policistů obchodovalo s drogami mezi 4 000 až 8 000 lidmi. Na běžně přístupných webových stránkách se pak do nelegálních obchodů zapojilo až 450 tisíc uživatelů. 

Mladík byl vydán do Dánska, kde bude souzen. 

9.0 /10

košík

Zhlédnuto: 24 395x Hodnocení: 9.0/10 Komentářů: 63 Kategorie: video

Značky: video, policie, zatčení, talent, česká republika, česká televize, obchod, drogy, teenager, dánsko, programátor, sociální siť, reportáž, web, evropa, on-line, zbraně

Komentáře

Nechápu, proč se jiných DNSkách mluví jako o "skrytém" internetu. To je jako kdybyste o FedEx mluvili jako o "skryté poště", protože ta jedinná správná pošta na světě je přece Česká Pošta. Zprávy pro ovce a hlupáky.
Nikdo o jiných DNSkách nemluví jako o "skrytém" internetu ty opice. Deep web se označuje jako skrytý z toho důvodu, že jeho obsah není indexován standardními web. vyhledávači. To jen k tomu označení skrytý 🙂
Nevim jak u tebe v JapaShopu, ale Facebook je taky deep web, protože neni indexovaný. A u vás ve fabrice si můžeš objednat oběd na darkwebu, protože firemní interní systémy mají velmi často vlastní DNSku a rozhodně nejsou indexované. Ale nemůžeš tvrdit, že Facebook je "skrytý" nebo že u vás ve fabrice máte "skrytý" obědy a píchačku.
Já jednou v práci skrytou píchačku měl.

Zobrazit celou diskuzi