Válka na Ukrajině z dronu #26

05. listopadu

Ukrajina: Shození bomby na ukrývajícího se ruského vojáka.

6.1 /10

VOSIČKA

Zhlédnuto: 9 240x Hodnocení: 6.1/10 Komentářů: 45 Kategorie: video

Značky: zásah , rusko , voják , válka , dron , ukrajina , bomba , bombardování

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Otázka času, kdy bude tenhle způsob boje zákázán mezinárodní konvencí. Je mimořádně podlý a nedává protivníkovi šanci se bránit, stejně jako střelba do zad. A na tu férovost boje byli amíci kdysi velmi hákliví. Přesto, že tohle dělají nejspíš obě strany, vydáváním záběrů vždy za "zabití rusáka" si ukáčka vykoledují ztrátu sympatií a následně i mezinárodní podpory.
A to, že jim tam Ivani vpadli, není podlé?
Nejsi ty úplně vygumovaný ? 😃 víš co znamená válka ? Tohle není sport pod dohledem rozhodčího.. zakázat můžeš co chceš ale použít to půjde vždy .. chemické a biologické zbraně jsou taky připravené k odpálení ale jen se zatím nepoužili stejně jako atomové
Co to meleš? Co je na tom podlýho? Od kdy ve válce musíš dát protivníkovi šanci se bránit?
Podlé může být i ovlivňování lidského mínění k dosažení svých cílů .. ty žiješ asi jen ve světě kde je útok pouze na fyzické úrovni. Co třeba informační válka nebo propganda? Je podlé někomu znásilnit manželku ? Asi ano ..a je podlé jí úmyslně svádět a za účelem rozvracení rodinny ? Asi taky ale není to trestné ..
Představ si situaci kdy nějaký atraktivní a finančně úspěšný muž bude tajně a úmyslně svádět tvojí holku aby ti zničil vztah.. ona nebude vědět že to bylo za tímto cílem ale ty se to dozvíš až po té co jí natrhne zadní otvor a půjdeš ho zmlátit .. v tu chvíli budeš ty agresor a ten který začíná vlaků.. pravda ale bude opačná
Schválně neodkazuji na věci, kterým nerozumím, jako je humanitární právo, Ženevské úmluvy, kategorie válečných zločinů, zákazy určitých zbraní, atd. Říkám laicky jen to, že tohle je obzvláštně hnusná věc a ani otrlým se tohle vůbec "nelíbí". Jako střílet raněný nebo spící. A své následky to bude mít po válce. Jsou to válečná zvěrstva, která se neschovají za jakýkoliv ušlechtilý cíl.
"Představ si situaci..." Tak tohle je nejlepší metafora na téma Západ - Ukrajina - Rusko, co jsem četl!
Tvl, víš, co je to válka? Ta neprobíhá ve všední dny od sedmi do sedmi tak, že se obě strany domluví na výzbroji a pak si jdou dát někam férovku. Voják v zákopu je legitimní cíl, nemusíš mu dopředu dávat vědět, že na něho zaútočíš. To je jako kdybys řekl, že je podlý zvěrstvo, když někdo před bombardování vojenských cílů zničí jejich protivzdušnou obranu, protože se pak nemají jak bránit.
I válka má svoji etiku. Psanou i nepsanou. O podlosti a brutalitě týhle války se ještě bude hodně psát, věř mi.
To je možný, ale tohle mezi ty věci určitě patřit nebude. Zabít vojáka ve válce je... válka. Žádná Ženevská konvence nezakazuje zabít vojáka, kterej není na bojišti, nebo kterej zrovna nebojuje. Zabíjení vojáků, kteří to nečekají a nemůžou se bránit, se dělo ve všech válkách a ve všech budoucích se to dít bude. A není to proti ničemu.
No vidíš .. ale přirovnat jsem to mohl k čemukoliv jinému.. je to totiž jedno .. princip je pořád stejný.
Tak ty jsi hodně mimo. Jakou šanci bránit se má voják v zákopu proti raketě vypálené z desítek až stovek km vzdáleného místa? Proti bombě svržené z letadla? Proti dělosřelectvu nebo tankům? Prý férovost boje...ty píšeš o férovosti boje vůči někomu, kdo bombarduje města a záměrně zabíjí civilisty. Ty seš normálně tak blbej, že nechápu, jak můžeš mít vůbec přístup k internetu.
Ostřelování ukrajinských měst bylo nějak oznamováno?? Naopak, stále lžou, že na civilní cíle neútočí. Podívej, jak ty města vypadaj. Fakt další proruskej lhář.
To není diskuse, ale bordel. Neumíte se držet tématu, a nabalujete na to kraviny, které nikdo netvrdí. Zabíjení jedotlivých lidí z dronu je věc, která se diskutuje od Iráku. Jsou tu dva nové prvky - řízení toho útoku přes půl planety, a za druhé a natáčení umírání vojáků a veřejné šíření těch záběrů se záměrem demoralizace nepřítele. Já nejsem lampas a neznám všechno, říkám jen to, co neodporuje zdravému rozumu.
Řada článků o tom vyšla, a díky tomu už jsou zakázány určité zbraně, typ střeliva, granátů, zápalných fosforových bomb, protipěchotní miny... atd. Válka má formálně právní i etický rámec, který se sice porušuje, ale po válce to pak řeší mezinárodními soudy a tribunály. A ti, kdo prohrávají na fauly, tak potom sedí v báni v Haagu, kde je zpravidla někdo oddělá, aby dál nesvědčili a neobrátili náhodou dopředu určený běh dějin. A dejte už pokoj. Konec.
Problém je akorát v tom, že to, co vidím v tomto videu, nepřekročuje žádný etický ani právní rámec války. Nic v mezinárodní právu konrkétně to, co vidíme na tomto videu, neoznačuje za válečný zločin. A srovnávat to s fosforem může jenom absolutní pablb, který nemá IQ větší než velikost bot. A to, že si myslíš, že jsou ty drony ovládány z druhé straně planety tvou hloupost jen dokazuje.

Zobrazit celou diskuzi